Zgjidhet Miss Shqipëria 2017, kjo është bukuroshja shqiptare

View Gallery
3 Photos
Zgjidhet Miss Shqipëria 2017, kjo është bukuroshja shqiptare
miss-shqiperia-2017-1

Zgjidhet Miss Shqipëria 2017, kjo është bukuroshja shqiptare
miss-shqiperia-2017-2

Zgjidhet Miss Shqipëria 2017, kjo është bukuroshja shqiptare
miss-shqiperia-2017-3

Është zgjedhur në Tepelenë, Miss Shqipëria e këtij viti.

Në një spektakël ku vajzat pjesëmarrëse sfiluan duke paraqitur bukurinë e tyre natyrale dhe shumë artistë të ftuar krijuan atmosferë, në fund u zgjodh më e bukura. Fituesja e Miss Shqipërisë së 19-të është Alessia Çoku

 

Me një bukuri klasike shqiptare dhe linja shumë të holla trupore, Alesia u ul në fronin e më të bukurës.

Gjatë spektaklit u ndanë edhe çmimet Miss Interneti, Miss Press dhe Miss Miqësia.

Spektakli, në regjinë e producentit Petri Bozo u transmetua live nga TVSH dhe u prezantua nga Kastro Zizo dhe Einxhel Shkira. Ky Miss organizohej për herë të parë në kalanë e Ali Pashës në Tepelenë.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤