Zana Krasniqi, Miss Universe Kosova në pasarelat amerikane

000000459902-zana_krasniqi-fullsize

Zana Krasniqi, e bija e këngëtarit dhe kompozitorit të mirënjohur Naim Krasniqi, mund të cilësohet si një ndër femrat më të bukura shqiptare, por, pse jo, dhe botërore.

Zana ka lindur më 16 shtator të vitit 1988.

Në vitin 2008, në moshën 18 vjeçare, Zana përfaqëson Kosovën në Miss Universe duke u rradhitur në vendin e gjashtë në TOP 10.

000000459888-zana_krasniqi-fullsize

000000459884-zana_krasniqi-fullsize

Zana Krasniqi u zbulua nga fotografi kosovar, Fadil Berisha.

ImageProxy (1)

Pas shpalljes së pavarësisë, Berisha përdori kontaktet e tij në organizatën e Miss Universe për t’i mundësuar Kosovës të merr pjesë për herë të parë në këtë garë bukurie ku Zana shkëlqeu për të gjithë shqiptarët.

zana_krasniqi04

images (1)

zana-krasniqi-091b-400

Më pas Zana është zhvendosur me banim në Amerikë ku dhe punon si modele pasi ka firmosur një kontratë me kompaninë e njohur të modelingut “Wihelmina Models”.

ImageProxy

Zana Krasniqi ka krijuar dhe familje dhe ka një djalë, Noelin, të cilin e ka prezantuar dhe në publik me një foto të bukur.

Zana duket një mami shumë në formë dhe mjaft e bukur dhe e lumtur krah familjes së saj.

ImageProxy

zana-1

000000459896-zana_krasniqi-fullsize

000000459892-zana_krasniqi-fullsize

000000459894-zana_krasniqi-fullsize

000000459900-zana_krasniqi-fullsize

zana

zana-5

Zana-Krasniqi-nudo.1

Images

ImageProxy (2)

images (2)

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤