Kryesore

Video: Fituesja e Topit të Artë shokohet nga pyetja seksiste
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:59 - 04/12/18 |
mapo.al

Ceremonia e Topit të Artë (Ballon d’Or) u eklipsua pasi fituesja femër e këtij çmimi u ndje e ofenduar në skenë.Ada Hegerberg u bë e para femër që fiton këtë çmim inaugurues, por prezantuesi i ceremonisë, DJ Martin Solveig bëri një koment të papërshtatshëm.


Ai e pyeti futbollisten nëse dinte të bënte ‘twerk’ në skenë. Ajo thjesht tha ‘jo’ dhe u largua. Kamerat fokusuan momentin kur super-ylli Kylian Mbappe shihte i turpëruar.Më vonë DJ Solveig kërkoi falje. Komentuesit thanë se ishte seksizëm i pastër.
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas