Video: Fituesja e Topit të Artë shokohet nga pyetja seksiste

Ceremonia e Topit të Artë (Ballon d’Or) u eklipsua pasi fituesja femër e këtij çmimi u ndje e ofenduar në skenë.

Ada Hegerberg u bë e para femër që fiton këtë çmim inaugurues, por prezantuesi i ceremonisë, DJ Martin Solveig bëri një koment të papërshtatshëm.

Ai e pyeti futbollisten nëse dinte të bënte ‘twerk’ në skenë. Ajo thjesht tha ‘jo’ dhe u largua. Kamerat fokusuan momentin kur super-ylli Kylian Mbappe shihte i turpëruar.

Më vonë DJ Solveig kërkoi falje. Komentuesit thanë se ishte seksizëm i pastër.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤