Kryesore

Ushqimet ideale që mund të konsumohen në mëngjes


               Publikuar në : 08:03 - 18/01/19 |
mapo.al

Mëngjesi është një ndër vaktet më të rëndësishme për të pasur një shëndet sa më të mirë. Mëngjesi është një vakt që ushqimet që konsumohen gjithashtu duhet të jenë sa më të zgjedhura.


Megjithatë, një mëngjes ushqimor, i balancuar mund t’ju japë energji dhe t’ua ndërpres oreksin e madh gjatë pjesës tjetër të ditës.

Sido që të jetë, më poshtë mund të gjeni 12 ushqimet më të mira që mund të hani në mëngjes, të rekomanduara nga vetë mjekët.

Vezët

Kos

Kafeja

Farat “Chia”

Boronicë

Arra

Çaji i gjelbër

Frutat

Farat e lirit

Gjiza


Etiketa: , , , ,

Pas