Trendet e kësaj vjeshte

veshje-trend-dukje-vjeshte-prisnim-

Dizenjatorët kanë paraqitur së fundmi Resort koleksionet e tyre, të cilat, me sa duket, çdo vit shkojnë një hap më tej nga definicioni i pastër. Kështu që, në një pistë mode mund të shohim seksi kostume banjoje, kurse në një tjetër pallto të leshta. Disa dizenjatorë i kombinojnë edhe njërën edhe tjetrën.

Aktualisht sundon rregulli se “nuk ka rregulla”, që do të thotë se këtë vjeshtë do të kemi një përzgjedhje të madhe të trendeve dhe stileve të cilët do të mund t’i ndjekim dhe t’i përshtatim me shijen personale, kurse edhe më tutje të dukemi shumë modern.

Trendi me të cilin definitivisht do të përshëndetemi janë veshjet e lehta sportive, kurse bomber xhaketat, fustane gjumi prej mëndafshi, veshjet ‘zile’ dhe bluzat me supe të hapur vazhdojnë të janë shumë aktuale.

Pra, këto 11 trende do të dominojnë sezonin e ardhshëm.1

1. Fëmijët e luleve

‘Floral’ duket se gjithmonë është i pranishëm në ndonjë formë, por këtë herë theksi vihet më tepër në shtypjen grafike, në vend të ‘boho floral’ të rezervuar për verë.

MTM5Njc3ODE4OTkxOTQ1MjIx

2. Rrripi si aksesor që duhet pasur

Rripat janë të domosdoshëm – me kopse që bien në sy, të lëkurës, me pika, të hollë, të mëdhenj, madje edhe dy njëkohësisht …

MTM5Njc3ODE4OTkxNzQ4NjE0

3. Bomber xhaketat

Nëse tashmë keni blerë bomber xhaketën tuaj, mund ta veshni edhe në vjeshtë! Nëse është e zbukuruar me ndonjë printim apo aplikim, aq më mirë.MTM5Njc3ODE4OTkxNjgzMDc3

4. Trendi ushtarak i avancuar

Xhaketat tradicionale ushtarake dhe printimet këtë sezon janë përmirësuar me qëndisje, xhingla dhe shirita.

MTM5Njc3ODE4OTkxODE0MTUw

5. Pantallonat zile

Të ’70-at janë prap këtu. Pantallonat ‘zile’ dhe xhinset duhet të gjenden në dollapin tuaj!

MTM5Njc3ODE4OTkxODE0MTQ5

6. Mëngët zile

Nuk mjafton të keni vetëm pantallona …

MTM5Njc3ODE4OTkxNjgzMDc4

7. Rozë e lehtë nga koka deri te këmbët

Ngjyrë e vërtetë zonjash ka dominuar në koleksionet turistike …

8.  Logomania

Logotipet në garderobë mbahen me krenari. Sa më të mëdhenj dhe më të spikatur aq më mirë!

MTM5Njc3ODE4OTkxODc5Njg1

9. Vijat vertikale

Dëshironi që vizualisht ta zgjatni figurën tuaj? Ky trend është për ju!

MTM5Njc3ODE4OTkyMDc2Mjkz

10. E kuqe, blu dhe e bardhë

Kombinim i ngjyrave që ose do ta dëshironi ose urreni, por nuk do t’ju lë indiferent!

MTM5Njc3ODE4OTkyMDEwNzU3

11. Dantellat romantike

Provo t’i rrezistosh këtij trendi femërorë!

MTM5Njc3ODE4OTkxODc5Njg2

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤