Të pathënat për gruan e Kim Jong-un

Për Ri Sol-ju, bashkëshorten e udhëheqësit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, dihet shumë pak, por kohët e fundit kanë dalë disa detaje.

Ri Sol-ju 1

Picture 1 of 7

Raportet e Koresë së Jugut thonë se ajo është 28 vjeç dhe ka tre fëmijë. Ajo u identifikua zyrtarisht si grua e Kim, në korrik të vitit 2012, kur u prezantua gjatë hapjes së një parku për argëtim në Penian.

Është e paqartë kur Kim dhe Ri u martuan. Disa kanë raportuar se martesa është bërë në vitin 2009, por të tjerë thonë se çifti u takua në vitin 2010, në një koncert muzikor klasik.

Shumë pak dihet për jetën e Ri-së, para se të martohej me Kim. Raportet e Koresë së Jugut thonë se ajo studioi kanto në Kinë dhe vizitoi Korenë e Jugut në 2005-ën.

Ri ka një shije për modën e shtrenjtë perëndimore. Ajo është kritikuar për mbajtjen e çantave luksoze nga Dior dhe Chanel, ndërsa shumë civilë të Koresë së Veriut luftojnë me varfërinë dhe urinë.

Besohet se Ri solli në jetë fëmijën e saj të tretë në shkurtin e kaluar, pasi u zhduk nga vëmendja e publikut për disa muaj. Është spekuluar që Kim dëshironte që një djalë të trashëgonte diktaturën e tij.

Sekreti rreth Ri-së nuk është befasi për koreano-veriorët, pasi edhe babai i Kim, Kim Jong-il kurrë nuk paraqiti asnjë nga gratë e tij në publik.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤