Takime Gala : Veshjet më të mira të të gjitha kohërave

Le të hedhim një sy mbrapa në kohë për të parë veshjet e Takimeve Gala të të gjitha kohërave.

Çdo vit, Takimi Gala i modes sjell të gjithë yjet më të mëdha të Hollivudit.

Nga fustani i bukur i Selena Gomez e Vera Wang në 2015, deri tek me mahnitësja Blake Lively me fustan Gucci në vitin 2014.

selena-gomez-met-gala-2015-2

blake-lively-met-gala-2014

Blake gjithmonë shkëlqen pa marrë parasysh në çfarë tapeti të kuq është! Ajo “goditi” në Met Gala në vitin 2014 byrynxhyk mëndafshi, fustan sirenë nga Gucci.

Ajo dukej si një perëndeshë. Plus, ajo kishte një “sy karamele” me vete – bashkëshortin Ryan Reynolds! A ka ndonjë tapet të kuq që Blake nuk e ka tronditur?

Blake-Lively-Ryan-Reynolds-Met-Gala-2014

Taylor Swift ka qenë në shumë Takime Galas gjatë viteve, por look-u i saj më i mirë duhet të ketë qenë në vitin 2014.

Këngëtarja “rrëmbeu” vëmendjen në tapetin e kuq me një fustan rozë Oscar de la Renta.

taylor-swift-met-gala-20143

Rihanna di se si të bëjë një hyrje në tapetin e kuq. Në 2015 fustani e saj i verdhë ishte sigurisht i paharrueshëm, në 2014 look-u i saj është ajo që ne nuk mund të marrim përsipër.

Fustan i ndarë në dy-pjesë, ishte e përsosur! Ajo dukej e sofistikuar dhe sexy.

Rihanna

rihanna-met-gala-20141

Të gjithë bënë bujë në Takimin Gala në 2014.

Emma Stone u shfaq me një rozë të lehte në pjesen e sipërme dhe fund të gjatë të ndritshme trëndafili.

emma-stone-met-gala-2014

Në 2015, Kendall Jenner dhe Gigi Hadid dukeshin absolutisht të pabesueshme.

Nga fustani jeshil i Kendall, në një fustan të kuq të guximshëm të Gigi-t.

kendall-jenner-met-gala-20151

gigi-hadid-met-gala-2015

Shikoni pjesën tjetër të VIP-ave ne vitet me pas….

kim-kardashian-met-gala-2014

jennifer-lawrence-met-gala-2013

Beyonce attends the "Alexander McQueen: Savage Beauty" Costume Institute Gala.

anne-hathaway-met-gala-2015

144011435120508083637

jessica-chastain-met-gala-2015

143998445120507190929

justin-timberlake-jessica-biel-gallery-33-gty

charlize-theron-met-gala-20141

chrissy-teigen-john-legend-met-gala-2015

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤