Sharmi me  status akademik  

vali1Ata që e kanë pasur pedagoge përveç stilit të saj  pasion të të rrëfyerit të epokave të ndryshme të historisë së Shqipërisë që vinin të gjalla  si ta kish jetuar çdo ditë, si ta kish njohur nga afër çdo figurë të shtetit shqiptar, Valentina Dukën e admironin për shijen e spikatur në të veshur, me flokët e shkurtër biondë,  me shajet e mëndafshtë apo aksesorët e mëdhenj  që nuk i mungonin kurrë xhaketave pas trupit, fustaneve të errët apo pantallonave të gjera. Ajo zbulon detajet sekretet që e bëjnë pedagogen më sharmante të  Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë

 

 

Çfarë nuk do vishje kurrë?

Peliçe.

Çfarë nuk mungon kurrë në çantën tënde?

Buzëkuqi

Buzëkuqi i të gjitha kohërave?

YSL

Ke një aksesor fatsjellës?

Jo.

Cilës pjesë të trupit tënd i kushton më shumë kujdes dhe cila është linja e produkteve që përdor?

Fytyrës me linjën Collistar.

Parfumi i preferuar?

Versace, Bright crystal.

Blerja e fundit?

Një palë pantallona të  Gary Weber.

Stili yt me tre fjalë?

Trendy, shik, sportiv.

Cilat nga tendencat e sezonit të fundit të ka pëlqyer më shumë?

Bluzat oversize.

Këpucët dhe çanta kult?

Këpucët Sergio Rossi, çanta Chanel.

Kur nuk ke ide shumë të qarta për një mbrëmje, cila është veshja e parë që të vjen në mend?

Fustani i zi.

Thuaj të drejtën, sa kohë të duhet për t’u bërë gati për një mbrëmje?

45 minuta.

Tre produktet bazë të grimit (specifiko me emra konkretë)

Make up Shiseido, Rimeli Lancome, Buzëkuqi YSL

Çdo stinë ka tendencat e saj të ngjyrave të flokëve. U bindesh pikë për pikë?

Jo

Ke përdorur ndonjëherë maska frutash në shtëpi? Nëse po, na jep recetën.

Jo

Thonj natyralë apo fals?

Natyralë të kuruar.

Çfarë përdor për luftën kundër celulitit?

Masazhe dhe sport të lirë

Me çfarë syzesh dielli e mbron shikimin?

Ray  ban

 “Uniforma” e fundjavës?

Veshje sportive dhe aksesore me ngjyra

Bizhutë, të vogla e të çmuara apo të mëdha e të dukshme?

Sipas rasteve.

Xhinset, vetëm në fundjavë apo edhe në ditë të zakonshme dhe cili model të përshtatet më shumë?

Në të dyja rastet, model klasik.

Koha më e gjatë që ke kaluar në një sallon bukurie?

3 orë.

Cilit stilist do t’i besoje fustanin tënd ideal?

Valentino Garavani.

Ikona e padiskutueshme e stilit?

Jacqueline Kennedy

Aksesori që nuk del kurrë nga moda?

Unaza.

Në ç’vend i ke kaluar pushimet më të bukura deri tani?

Korfuz.

Në cilin qytet do të doje të jetoje?

Tiranë.

Ushqimi që i bën mirë trupit dhe mendjes?

Frutat.

Kokteji ideal për të shoqëruar një natë me miq?

Cosmopolitan.vali duka

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤