Sekreti i Adriana Lima për të mbajtur trupin në formë

0x600

Adriana Lima, supermodelja e Victoria’s Secret Angel, zbulon sekretin për shkëlqimin e saj.

Të vihesh në punë!
“Fatkeqsisht nuk ekziston një pilulë magjike për të mbajtur trupin në formë, pra unë duhet të mbaj trupin në lëvizje.” – thotë modelja. “Vrapoj dhe bëj xhiro me biçikletë rreth lagjes për gjysmë ore, e miksuar me ushtrime. Mjafton të levizësh!”

adriana-lima-smoothie

Hidratohuni sa më shumë.
Virtytet e hidratimit për Lima janë dy-fish. Së pari, pamja: “Mbushni barkun me ujë që të keni lëkurë të mirë” -thotë ajo. ” Dhe, në vend që të konsumoni gjëra të pa shëndetshme, mbani në frigoriferin tuaj fruta të freskëta.”

adriana-lima-boxing-diet-fitness-alux

Filloni të “shkelmoni” metabolizmin tuaj të mëngjesit!
Një mëngjes i bërë me prodhime të freskëta organike, është një mënyrë e mirë për të rritur energjinë dhe të filloni të “shkelmoni” metabolizmin tuaj. “E preferuara ime në mëngjes është një përzierje e thjeshtë me bazë uji, avokado dhe mjaltë “, thotë Lima. Këtu, ajo ndan me ne një recetë, si më poshtë:

ujë: 1 filxhan
1/2 avokado
Mjaltë për shije

Matjet nuk janë të sakta, varet nga shija juaj, duke shtuar pak a shumë çdo përbërës, siç e dëshironi.

Shtoni rreth 1 gotë uji të freskët dhe gjysmë avokado të freskët në blender. Pasi të krijohet një përzierje, shtoni një sasi të vogël të mjaltit organik për shije.
Për një bazë më të pasur, zëvendësoni ujin me 1 filxhan qumësht dhe 1/2 filxhan kos, pas përzierjes, shijojeni!

Adriana-Lima-Sexiest-Victoria-Secret-Moments

vsaa-dsktp-adp-main-image-adriana

adriana-lima-love-magazine-advent-0

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤