Rita Ora, Shqiptarja Hit ne UK dhe USA

949

Rita Ora, e lindur Rita Sahatçiu, më 26 nëntor 1990 në Prishtinë është këngëtare dhe aktore britanike me prejardhje shqiptare.

1035x755-20131202-ritaora-x1800-1386026084

Në vitin 2009, ajo nënshkroi kontratën me Roc Nation. Albumi i saj “Ora” (2012) kishte shumë hite si Hot Right Now, How We Do (Party), dhe RIP. Rita Ora ka qenë e vetmja artiste ne Britaninë e Madhe qe gjate vitit 2012 ka arritur tre kënge #1 ne listat e muzikës.

gty_rita_ora_jc_140730_16x9_608

Kënga e parë nga albumin e saj të dytë, “I Will Never Let You Down”, u bë e katërta ne listat hite në vitin 2014. Në 2014, Rita bashkëpunoj me Iggy Azalea, ata e bënë një këngë së bashku, “Black Widow”, i cili arriti në numrin tre në SHBA. Në 2015, Ora u bë trajner në “The Voice UK”, dhe gjyqtare në “The X Factor (UK series 12)”
http---www.rockol.it-img-foto-upload-Rita-Ora-new-face-superga-roc-nation

landscape-1434122323-mcx-rita-vertical-11

Më 15 Korrik 2015 Rita është emëruar ambasadore nderi për Republikën e Kosovës në UK nga presidentja Atifete Jahjaga.
Rita-Ora2

Rita-Ora-280162rita-ora-2014-billboard-bb30-6501

rita-ora-1336561488-view-0

Rita-Ora-gold-dress

Rita-Ora-Hairstyle-VMAs-2015

ritaora-poison

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤