Recetë shtëpiake për parandalimin e plakjes së duarve

Procesi i plakjes është një proces tërësisht i natyrshëm, të cilit nuk mund ti shmangemi. Në jetë, ne të gjithë e kalojmë këtë proces, kështu që trupi ynë fillon të ndryshojë dhe transformohet. Gjërat e para që ne fillojmë të vërejnë janë linjat rreth syve tanë, poret, pikat në fytyrë, qafa dhe duart.

Nëse nuk kujdesemi për duart tona, ato gjithashtu mund të jenë viktima të procesit të plakjes. Ne përdorim duart tona shumë më tepër se çdo pjesë tjetër e trupit dhe kjo është arsyeja pse ato plaken edhe më shpejtë.

Për kujdesin ndaj duarve, ne sot kemi përgatitur një recetë e cila parandalon plakjen e tyre, të cilën do ta mësoni në paragrafin në vijim.

Çfarë ju duhet:

– Përzieni mirë 2 lugë sheqer kafe me 1 lugë gjelle vaj ulliri ose kokosi dhe 1 lugë çaji kanellë.

– Aplikoni përzierjen në duart tuaja dhe masazhoni lehtë ato. Pas kësaj, lajini lehtësisht, duke përdorur ujë të ngrohtë.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤