Kryesore

Protestë masive në Tiranë: Studentët me thirrje si 3 dekada më parë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:58 - 06/12/18 |
mapo.al

Edhe sot studentët kanë dalë në protestë, duke kërkuar plotësimin e kërkesave të tyre. Por ndryshe nga dita e djeshme, protesta është përhapur edhe në Universitetin e Durrësit, Korçës dhe Elbasanit.http://www.mapo.al/e-duam-shqiperine-si-gjithe-evropa-studentet-rrethojne-ministrine-e-arsimit/


Mijëra studentë bllokuan akset kryesore në Tiranë, teksa marshonin drejt Universitetit të Tiranës.  Disa prej tyre bënin thirrje politike si: “E duam Shqipërinë si gjithë Evropa”.http://www.mapo.al/studentet-mblidhen-tek-ministria-e-arsimit-keni-afat-deri-ne-oren-1600/


Lëvizja për Universitetin thotë se studentët e Fakultetit të Drejtësisë, Mjekësisë, Shkencave Sociale, Histori Filologjisë, Gjuhët e Huaja dhe Shkencat e Natyrës kanë bojkotuar mësimin.


http://www.mapo.al/video-lajm-studentet-ftojne-pedagogun-te-bashkohet-ne-proteste/

Studentët thonë se do ta vijojnë protestën e tyre dhe nuk do të dorëzohen deri sa të plotësohen kërkesat e tyre.

http://www.mapo.al/video-marshimi-studentet-bllokojne-edhe-autostraden-tirane-durres/


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas