Parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë, 23 deri 29 prill

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Interesant dhe të papërmbajtshëm, çfarë doni më shumë? Me Marsin kontradiktor, energjitë do të bien, por Mërkuri ju ndihmon të shoqëroheni, të zgjeroni kontaktet tuaja dhe të bëni përshtypje. Ndoshta nuk është koha e duhur për të gjetur shpirtin binjak, por nga ana tjetër, Venusi ju shpërblen me flirtime intriguese dhe aventura të guximshme. Horoskopi njofton se ata që janë në çift nuk duhet të lënë ankthet dhe frustrimet e tyre t’i mbysin, por të përballen me të vërtetën! Bëni gjithçka të mundur për të rivendosur paqen dhe harmoninë, ktheni atmosferën në një shtëpi të ngrohtë dhe të nxehtë! Për zemrat e vetmuara që dalin nga një zhgënjim romantik, vijnë aventura romantike. Yjet rekomandojnë ndryshimin e pamjes së tyre: të përqendrohen në ngjyra të ngrohta, me diell.

Puna: situata profesionale kthehet në favorin tuaj. Ju do të vlerësoheni nga eprorët që do të realizojnë cilësitë tuaja më të mira: besueshmërinë, seriozitetin, këmbënguljen. Planetët mbështesin zgjedhjet dhe ndryshimet. Do të ketë më shumë të ardhura, më shumë kënaqësi. Dhe nga ana tjetër, do të ketë më shumë gëzim. Energjia psikofizike, në afrimin e fundjavës, do të jetë paksa poshtë. Me guxim dhe vendosmëri, ata që studiojnë do të jenë në gjendje të shkurtojnë një moment historik. Mërkuri është në gjendje të mirë: përfitoni nga kjo për të rritur ndërgjegjësimin e aftësive tuaja dhe talentin tuaj.

Demi

Dashuria: Marsi është një paralajmërim i ndryshimeve interesante për të gjithë të lindurit e kësaj shenje që janë në çift. Do të ketë deklarata të rëndësishme, lojëra joshjeje, bashkime, harmoni në marrjen e vendimeve me rëndësi të madhe. Kush është vetëm, megjithatë, mund të marrë frymë lehtësisht. Përfundimisht, personi që ju pëlqen, do t’ju vërë re. “Të gjitha fajet” e hijeshisë tuaj, sidomos në këto ditë, nuk do të kalojnë pa u vënë re dhe … do të thyejnë disa zemra. Ata që kalojnë, megjithatë, një periudhë të stuhishme, do të vuajnë për shkak të egoizmit të personit që është pranë tij/saj. Për më tepër, do të lindin dyshime dhe pasiguri të reja, të cilat do t’ju shtyjnë, pak nga pak, për të marrë një vendim drastik për të mirën tuaj.

Puna: pak nga pak, po arrini rezultate të shkëlqyera. Yjet ju shpërblejnë, veçanërisht ambiciozët dhe të guximshmit, të cilët luftojnë çdo ditë për karrierën. Në zyrë, do të ketë mosmarrëveshje dhe grindje që do të duhet të përgjigjeni me një qëndrim të qetë dhe diplomatik. Urani kërkon që të përqendroheni vetëm në qëllime lehtësisht të arritshme. Fitimet, në përgjithësi, mbeten të qëndrueshme dhe na lejojnë të kënaqim edhe disa tekste të vogla.

Binjakët

Dashuria do të jetë në radhë të parë midis mendimeve tuaja. Energjia nxit nga çdo pore dhe ju bën të shoqërueshëm. Çiftet që kanë përjetuar momente krize më në fund do të gëzojnë një atmosferë më të relaksuar. Kreativiteti, angazhimi, gëzimi i ndarjes së dëshirave dhe pritjeve do të rritet më shumë. Beqarët, në një mënyrë të pamëshirshme, do të lejojnë veten të shkojnë në aventura të nxehta. Ju do të jeni të sjellshëm, të admiruar, shkurt do të kënaqeni!

Puna: kush është duke pritur lajme ngushëlluese dhe siguruese, nuk duhet të heqë dorë. Urani shpërndan lajme të mira. Horoskopi zbulon se ata që punojnë vetë do të përqafohen nga fati, të ardhurat do të rriten ndjeshëm. Ata që janë gati të përballen me një intervistë duhet të vlerësojnë me kujdes atë që është propozuar për të shmangur bërjen e pakujdesisë. Guximi dhe shkathtësia do t’ju çojë në qëllime të papritura. Mërkuri bën rrjetet sociale vendin e duhur jo vetëm për guximin e flirtimeve, por edhe për krijimin e marrëdhënieve profesionale interesante që nuk duhet të nënvlerësohen. Marsi shkëlqen në qiellin tuaj. Ngarkesa e tij ju bën të zgjuar dhe plot ide, shifra të domosdoshme në punë.

Gaforrja

Dashuria: planetët rrisin problemet në çift dhe ju bëjnë pak nervoz. Çdo gjë kalon, vetëm flisni hapur me gjysmën tuaj të zemrës. Megjithatë, dyshimet dhe pasiguritë mund të futen në lidhjen tuaj. Mundohuni të thelloni miqësinë. Urani ndihmon ata beqarë që duan të bëjnë një ndryshim për ta bërë këtë pa shumë probleme. Nëse një person kalon në mendimet tuaja për një kohë kjo do të thotë që ka lindur një tërheqje që nuk duhet të nënvlerësohet!

Puna: Për të zgjeruar horizontet tuaja dhe për të mos u mposhtur nga mërzia, nga frika yjet këshillojnë të kapeni nga siguria. Jupiteri ju shikon me sy të ëmbël dhe kjo do të thotë se ditët do të jenë të gatshme t’ju befasojnë me lajme të papritura, vlerësime, përparime apo promovime. Në të njëjtën kohë, horoskopi sugjeron që të vazhdohet me kujdes në rast të ndryshimeve drastike dhe të papritura. Nëse jeni duke kërkuar punë, ju duhet të vlerësoni me kujdes kërkesat dhe nevojat e shefit. Të ardhurat janë të qëndrueshme dhe në këtë mënyrë, nuk do të jetë e vështirë për të menaxhuar shpenzimet shtesë.

Luani

Dashuria: Venusi ju ngroh zemrën dhe ju bën të përgatitur mirë për takime të reja. Beqarët do ndjehen të sigurtë të nisin pushtimet e tyre. Horoskopi njofton se shumë prej jush mund të bëjnë takimin “shekullor” në vendin e punës ose në vendet e frekuentuara çdo ditë. Planeti i dashurisë gjithashtu ndihmon çiftet që kanë përjetuar një moment krize për të pajtuar veten butësisht. Romancë dhe harmoni do të jetë rendi i ditës, edhe nëse nuk do të ketë grindje dhe argumente. Shumë projekte të mbetura pezull për shkak të mungesës së fondeve ose kohës do të merren përsëri në konsideratë. Xhelozia mund të ftohë më tej një marrëdhënie tashmë në ekuilibër.

Puna: Në zyrë, do të ketë situata që do të qartësohen. Nëse ka ndonjë çështje burokratike për t’u marrë me to, mos hezitoni të kontaktoni ekspertët dhe njerëzit kompetentë. Mërkuri siguron idetë e duhura për sukses. Ata që janë gati për të konkurruar në një rol të ri apo punë do të përqafohen nga pasuria. Në horizont, ju mund të shihni biznes shumë fitimprurës për ata që punojnë në mënyrë të pavarur.

Virgjëresha

Dashuria: një javë elektrizuese për ndjenjat, plot me takime dhe raste që nuk duhen humbur. Beqarët do të bëjnë miqësi me njerëz që kanë jetuar përvojat e tyre dhe do të ndjehen, të kuptuar. Megjithatë, ata që janë në çift, do të jenë në gjendje të realizojnë formalizime dhe deklarata. Yjet njoftojnë flirte të pasionuara me njerëz nga e kaluara ose të njohur në muajt e fundit. Mblidhni konfirmime dhe vlerësime … Së fundi, horoskopi parashikon që përmes dialogut me një person, me të cilin keni ndërprerë marrëdhënien do të ketë një rikthim si me magji!

Puna: në punë, disa do të lavdërojnë angazhimin tuaj dhe sakrificat që po bëni. Me Marsin negativ, mund të përjetoni pika energjie që do t’ju marrin disa herë për të menduar për dërgimin e gjithçkaje. Për fat të mirë, do të jenë momente të krizës që do të kalojnë me injorim. Horoskopi ju shtyn të mos jeni të trembur dhe të ngathët gjatë intervistave të punës. Të matur dhe të arsyeshëm, do të përpiqeni të pranoni një ndryshim, i cili megjithatë, me mendje, do të jetë shumë pozitiv. Mos hezitoni shumë në dhënien e përgjigjeve: nëse një biznes nuk ju bind.

Peshorja

Dashuria: Venusi dhe Marsi ofrojnë mundësinë për të ndryshuar atë që është e gabuar në marrëdhënie, veçanërisht nëse ajo është një shkak i pakënaqësisë. Ata do të nxisin takime shumë interesante dhe premtuese që do të garantojnë përparime të jashtëzakonshme në të ardhmen. Çiftet e testuara mirë që tashmë jetojnë së bashku do të gëzojnë atmosfera shumë të ëmbla. Partneri/ja mbështet zgjedhjet tuaja dhe ju përkrah me dashuri në çdo mënyrë. Çfarë doni më shumë? Qielli astral ju ndihmon për të zgjidhur një çështje sentimentale. Nëse ndjenja është e fortë, stuhia do t’i japë rrugë një dielli të ngrohtë lidhur me një histori dashurie të ndërprerë.

Puna: Nëse ka vështirësi në vendin e punës, mundohuni të zgjidhni gjithçka me dialog. Kush luan një rol udhëheqës, më në fund mund të llogarisë besimin e punonjësve të tij. Ritmi i shpejtë i javës së ardhshme do të shkaktojë stres dhe mërzi. Asgjë e pastër. Horoskopi njofton se ajo do të jetë fazë e përkohshme. Çështjet ligjore janë zgjidhur, ndërsa të ardhurat do të tentojnë të rriten ndjeshëm veçanërisht në qoftë se do të rimerrni në duar marrëveshje dhe projekte të vjetra.

Akrepi

Dashuria: Për ata që janë në çift mund të lindin edhe disa grindje të vogla të cilat, për fat të mirë do të jenë kalimtare nga dëshira e përbashkët për të përmbushur dhe për të jetuar momente magjike së bashku. Beqarët do të jenë shumë me fat dhe do të jetojnë ditë të gjalla. Nga ana tjetër, ata që janë të pakënaqur me jetën e tyre të martuar do të tundohen të kërkojnë diçka tjetër. Yjet ju shtyjnë të kërkoni sqarim së pari me vetveten e pastaj me personin që keni në anën tuaj para se të kombinoni një rrëmujë. Horoskopi zbulon se, sidomos në kohën e stresit, do të ndodhë që të jeni shumë selektiv dhe rigoroz. Planetët i nxisin ata të kultivojnë kontaktet dhe miqësitë me më pak ftohtësi dhe më shumë ndjeshmëri.

Puna: Yjet ju ndihmojnë të zgjidhni probleme shumë komplekse dhe të ndërlikuara. Çështjet ekonomike do të ndikojnë në marrëdhëniet që lidhen me sferën private. Menaxho ato në mënyrën më të mirë. Horoskopi kërkon që ju të rishqyrtoni një propozim që, rastësisht, kanë ngritur dhe se tani mund të jetë shumë fitimprurës. Kultivoni kontaktin e përditshëm, veçanërisht nëse jeni duke kërkuar partneritete të reja për biznesin tuaj. Marsi jep energji! Mundësi interesante shlyerjeje për ata që kërkojnë mundësi të reja pune.

Shigjetari

Dashuria: Mos u bëni shumë kokëfortë në lidhje me mosveprimet e partnerëve, sidomos kur kaloni një periudhë të vështirë. Venusi ndihmon çiftet që jetojnë në një fazë të komplikuar për të rimarrë balancën e humbur. Marsi ju bën shumë të guximshëm dhe favorizon zemrat e vetmuara në kërkim të emocioneve të reja. Të papërmbajtshëm dhe të pasionuar, ata rindezin dëshirat e një zjarri të mëparshëm. Kini kujdes, megjithatë, të mos luani shumë. Një miqësi është kthyer në një tërheqje. Ju duhet ta pranoni atë sa më shpejt që të jetë e mundur dhe të ndiqni më shumë instinktet tuaja. Në pika kryesore të javës, mund të bëheni pak nervoz. Shmangni rënien në rivalitetet e dashurisë, veçanërisht nëse ka antagonistë në mes.

Puna: për të karakterizuar sferën profesionale, do të jetë një revolucion i vërtetë që do të investojë te të gjithë. Do të keni mundësi shumë të frytshme për të kapur në ajër atë që do të garantojë surpriza të shkëlqyera. Ju do të jeni shumë aktiv dhe me iniciativë. Optimizmi dhe entuziazmi do t’ju çojnë në shtigje të pashkelura dhe do të përqafoni projekte të reja. Horoskopi shtyn të kryeni angazhime afatgjata me vendosmëri, sepse ato do të garantojnë kënaqësi të shkëlqyera. Marsi, nga ana tjetër, kërkon të menaxhojë çështjet burokratike pa u shqetësuar. Financat nuk ngrenë shqetësime. Periudha është e mirë për investime.

Bricjapi

Dashuria: sensualë dhe intrigues, por me kokë pak ‘në re’ …. Lidhur me angazhimet e panumërta, ju me të vërtetë do të luftoni për të pajtuar jetën emocionale dhe profesionale dhe për të paguar çmimin më të lartë, do të jenë ata që janë pranë jush. Venusi, megjithatë, në fund të javës, ju bën të ëmbël dhe në fund kjo do të pranohet edhe nga partneri/ja. Beqarët do të realizojnë shumë takime. Shumë flirte, do të jenë në gjendje të kthehen në një lidhje serioze në ditët e ardhshme. Mërkuri shpërndan vizita dhe kontakte të papritura. Një ish mund të trokas në derën tuaj, duke ju tronditur ekuilibrin. Përzierja astrale e këtyre ditëve ripërtërin interesat tani të arkivuara. Dini si t’i vlerësoni ato me shumë kujdes.

Puna: në kohën e duhur në marrjen e vendimeve dhe sipërmarrjes, nuk do të gjeni probleme në lidhjen e marrëveshjeve dhe bashkëpunimeve. Në zyrë, ju mund të goditeni nga kritika të pakëndshme. Përgjigjuni me diplomaci dhe mbi të gjitha, shihni gabime dhe boshllëqe. Plutoni është një tregues i ndryshimeve interesante, shumë i dobishëm për ata që duan të lëvizin jashtë ose të pranojnë detyra të reja. Saturni forcon ambicien, duke nxitur për të dhënë më së miri veten në çdo kontekst. E gjithë kjo, edhe me rezultate shumë të rëndësishme ekonomike.

Ujori

Dashuria: dëshira për të dalë nga mbyllja dhe ikja nga jeta e përditshme do të vërë shumë pikëpyetje në marrëdhënien tuaj me të dashurin/ën. Lidhjet e gjata do të vuajnë më së shumti. Ndoshta, gjithashtu duke përfshirë partnerin/en në këtë situatë, ju do të jeni në gjendje të shpëtoni bashkimin. Kush është vetëm, megjithatë, do të jetë shumë i sjellshëm. Venusi jep një ndjenjë të shkeljes, pavarësisë dhe do t’ju bëjë shumë të pasionuar dhe sensualë. Horoskopi gjithashtu njofton se shumë pasione që mendonit se ishin të vjetërsuara do të rishqyrtohen në një dritë të re. Me fjalë të tjera, një person mund të rishfaqet në mendimet tuaja, duke shqetësuar balancën tuaj.

Puna: ata që kërkojnë një punë të re, me favor të yjeve, do të jenë në gjendje të marrin seriozisht propozimet. Nëse po zhvilloni projekte që kanë gjetur tashmë konsensus, është koha t’i bëjmë ata sa më parë të jenë operacionalë dhe konkrete. Horoskopi njofton se do të jeni në gjendje të arrini një sqarim me një person të lidhur me biznesin tuaj që doli, javë më parë, shumë oportunist. Mërkuri ju bën të hapur ndaj stimujve të rinj dhe mbi të gjitha, shumë largpamës. Suksesi i ardhshëm, rezultat i angazhimeve dhe sakrificave dhe mbi të gjitha, lajme të papritura përmes telefonatave ose mesazheve që do t’ju bëjnë shumë të lumtur.

Peshqit

Dashuri: nga pikëpamja e Erosit, tërheqje të nxehta po vijnë, histori emocionuese dhe kuptime të shkëlqyera. Horoskopi njofton se, me shikimin mirëdashës të Venusit, ju mund të nisni me besim një romancë të re që të kultivohet edhe në muajt e ardhshëm për të zhvilluar një histori dashurie që merr frymë. Urani është me ju dhe ndihmon për të shkëputur nyjet dhe për të larguar dyshimet dhe pasiguritë. Shumë marrëdhënie do të rezultojnë në bashkëjetesë. Beqarët, në anën tjetër, mund të llogarisin në rastësi fat dhe shikimet intriguese për të jetuar emocione të rëndësishme, që të mos anashkalohen. Mërkuri, në të njëjtën kohë, është një paralajmërues i ftesave të papritura. Kujdes, një person mund të kthehet të jetë e kundërta e asaj që shfaqet. Menaxho situatën.

Puna: ata që janë gati për të bërë një zgjedhje vendimtare, duhet të vlerësojnë, me ndihmën e një eksperti, të gjitha të mirat dhe të këqijat. Horoskopi njofton se kërkesat fizike do të jenë pak më poshtë prioriteteve tuaja. Ndiqni intuitën tuaj në zgjidhjen e një problemi të papritur. Kujdes nga rreziqet e mundshme ekonomike: gjendja financiare, ndonëse e normalizuar, ende kërkon disa përpjekje të vogla për tu stabilizuar më tej.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤