Nuk do t’a besoni sa i thjeshtë është ky marifet për të mbajtur pastër furçat e make-up

Të mirëmbash furçat e make-upit duhet të jetë një zakon në rutinën tuaj të bukurisë.

Por ndonjeherë është një punë e mërzitshme që shpesh harrojmë – ose shmangim.

Për ato femra që janë vazhdimisht të zëna, ja një zgjidhje e habitshme por efikase.

-Vendosini të gjitha furçat që keni në një këllëf jastëku, futini në lavatriçe bashkë me rrobat e tjera ose peshqire, hapi i fundit ju ngelet veç të gradoni lavatriçen dhe te prisni rezultatin.

Një këshillë tjetër për ti mbajtur të pastërta, spërkatini me vajin e pemës të tretur në ujë; ose mund t’i pastroni me një leckë të lyer me vaj ulliri, më pas t’i zhysni në uthull e së fundmi t’i lani me shampoo e ujë të ngrohtë.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤