Njihuni me pijen që lufton sëmundjet e zemrës

panxhari

Kjo pije është shumë e fuqishme për të luftuar sëmundjet e zemrës, për shkak se secili prej përbërësve të saj përmban vlera që e bëjnë zemrën tuaj të fortë dhe të shëndetshme në të njëjtën kohë.

Panxhari

Panxharin mund ta gjeni shumë ngjyra, nga e kuqe në ari. Janë të pasur me shumë antioksidantë, çka është e rëndësishme për të gjithë shëndetin tuaj. Përmban shumë vitaminë C dhe magnez.

Molla

Molla ka në përbërjen e saj antioksidantë, që janë të rëndësishëm për shëndetin e përgjithshëm. Mos harroni të hani të paktën një në ditë.

Karrotat

Janë perfekte për shëndetin e zemrës. Vlerat mbrojtëse të antioksidantëve janë shumë të rëndësishme për shëndetin e zemrës, veçanërisht arteriet.

Portokallet

Portokallet janë ideale për të ulur nivelin e kolesterolit në gjak.

Përbërësit:

1 mollë

2 portokalle

10 karrota

1 panxhar

1/2 e limonit

Përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit në një mikser.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤