Njihuni me pallatin luksoz të ‘sulltanit’ Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan jeton në një shtëpi tejet moderne që i kalon përmasat e reales.

pallati 1

Picture 1 of 7

Sipas një investigimi të mediave britanike, veçanërisht të gazetarit të “Daily Mail” Guy Adams, shtëpia e tij kap një shumë marramendëse prej 500 milionë stërlina. E mbuluar me ar e mermer, ky pallat është sa 30 “Shtëpi të Bardha” të Amerikës dhe besohet se është pallati më i madh i ndërtuar në botë këto 100 vitet e fundit.

“Pallati i Bardhë” ka 1100 dhoma, 250 prej të cilave përdoren nga familja e 63-vjeçarit. Thuhet se 7 milionë sterlina janë shpenzuar vetëm për tapetet. 5 milionë sterlina janë shpenzuar për 400 dyert e pallatit. Çdo gotë në pallat ka kushtuar 250 sterlina.

Gazetari Guy Adams ka marrë rezidencën luksoze të Erdogan në periferi të Ankarasë, për të treguar se si duket brenda, e cila sipas tij është ndërtuar e gjitha me taksat e qytetarëve turq.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤