fbpx

Kryesore

Njihuni me femrën më të bukur në univers

               Publikuar në : 21:00 - 17/12/18 |
mapo.al

Miss Filipinet u shpall fituese e konkursit prestigjioz Miss Universe të hënën në Bangkok. Catriona Gray, 24 vjeç, u shpall fituese e konkursit, duke dalë përpara Miss Afrika e Jugut dhe Miss Venezuela.


Ajo fitoi duartrokitje pasi përshkroi punën që ka bërë në getot e Manilës në Filipine. Gray është një studente muzike.“Do punoj për një botë ku negativiteti nuk mund të rritet dhe zhvillohet dhe ku fëmijët mund të kenë një buzëqeshje në fytyrën e tyre,” tha ajo.


Në konkurs morën pjesë më shumë se 90 konkurrente nga e gjithë bota. Për herë të parë në këtë konkurs merrte pjesë një transgjinore.

<
>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Etiketa: , , ,

Pas