Kryesore

‘Njerëz të zgjuar’, pa nisur mirë lidhja mos filloni të…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:12 - 06/01/19 |
mapo.al

Pa nisur mirë lidhja mos filloni të aludoni as të ënderroni e mbi të gjitha të paragjykoni.Është kjo sjellje tipike e vajzave dhe djemve që bien në dashuri.Pa u njohur mirë mendja e tyre fillon të paragjykojë për shumë gjëra që ndoshta nuk janë aspak të vërteta por edhe në qofshin dashuria pranon gjithçka.
Njerëzit ndonjëherë janë të zgjuar por


1-Nuk heqin dorë nga përvojat e mëparshme
Ky është një tjetër kurth ku bien njerëzit e zgjuar. Gjërat që kanë rrënuar marrëdhëniet e tyre të mëparshme mund të jenë shkaktarët e prishjes së lidhjes aktuale. Ata nuk dinë të heqin dorë lehtë dhe e kanë të vështirë të provojnë gjëra të reja.


2- Të qenit i vetëm është një zgjedhje e vetëdijshme që njerëzit e zgjuar e preferojnë më së shumti
Ky është një fakt. Njerëzit e zgjuar duke dashur të kenë çdo gjë nën kontroll ndihen të pafuqishëm përpara ndjenies së dashurisë. Përballja me situatat e papritura i bën nervozë e përpara këtij realiteti ata zgjedhin të jenë të vetëm për të shmangur çdo të papritur.


3- Ata kanë nevojë për kohë për t’u hapur tek një person tjetër
Njerëzit e zgjuar priren t’i fshehin emocionet dhe vështirë se mund të “deshifrohen” si njerëz./clickesa.com/Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas