Nga emigrante në Miss, Fatime Gashi, vajza shqiptare që u shpall më e bukura e Manchester

View Gallery
5 Photos
Nga emigrante në Miss, Fatime Gashi, vajza shqiptare që u shpall më e bukura e Manchester
Fatime Gashi 1

Nga emigrante në Miss, Fatime Gashi, vajza shqiptare që u shpall më e bukura e Manchester
Fatime Gashi 2

Nga emigrante në Miss, Fatime Gashi, vajza shqiptare që u shpall më e bukura e Manchester
Fatime Gashi 3

Nga emigrante në Miss, Fatime Gashi, vajza shqiptare që u shpall më e bukura e Manchester
Fatime Gashi 4

Nga emigrante në Miss, Fatime Gashi, vajza shqiptare që u shpall më e bukura e Manchester
Fatime Gashi 5

Vajza me origjinë kosovare Fatime Gashi është përzgjedhur mbrëmjen e së shtunës më e bukura e qytetit të Machesterit në Angli.

Emigrantja shqiptare ka arritur që të kurorëzohet me titullin e “Miss Manchesterit”.
Mediat e huaja rrëfimin e saj e kanë quajtur frymëzues, teksa bukuroshja ishte shprehur:

“Mançesterti më ka dhënë kaq shumë dhe ndihem sikur kjo është mënyra ime e kthimit në qytetin tim në shtëpi. Kjo ende më duket si një ëndërr “.

Fatimja ishte vetëm 2 vjeç kur familja e saj u largua nga Kosova për në Britaninë e Madhe për t’i shpëtuar luftës.

Ata kanë ndërtuar një jetë të re këtu dhe janë krenarë ta quajnë shtëpinë e tyre Salford, shkruan manchestereveningneës.co.uk

Bukuroshja është studente e fakultetit të mjekësisë në Salford dhe fitoi zemrat e gjyqtarëve në finalen e madhe.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤