ShowBizz

Ndërron jetë aktori Clint Walker


               Publikuar në : 11:59 - 23/05/18 |
mapo.al

Aktori Clint Walker është ndarë nga jeta në moshën 90 vjeçare.


Gruaja dhe bija e tij i qëndruan pranë në momentet e fundit këtë të hënë, sipas burimeve të afërta me familjen që folën për mediumin TMZ.

Shtathedhuri i lindur në Illinois njihet më së shumti për serinë e viteve të 50-ta, “Cheyenne”, si dhe për filmin “The Ten Commandments” të vitit 1956.

 


Etiketa: , , , , ,

Pas