Moti nis të ngrohet (por këto janë Krishtlindje të nxehta)

Nëse deri më tani jemi mësuar me një mot të ftohtë dhe me temperatura që u ulën ndjeshëm, gjërat duket se do të ndryshojnë.

1-8

Picture 8 of 8

Moti do të na surprizojë me temperatura disi më të larta.

Ditën e sotme do të vijojë dominimi i motit të kthjellët në jug dhe zonat qendrore, por kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në zonat veriore dhe verilindore të vendit.

Pjesa e dytë e ditës paraqitet kryesisht e kthjellët në të gjithë vendin përjashtuar vranësira të përkohshme në ekstremin verior dhe zonat lindore të territorit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes, por rritje me 2 – 3°C do pësojnë vlerat termike të mesditës duke e ngjitur maksimumin në 13°C.

Por Krishtlindje të nxehta do jenë ato të Australisë.

Banorët e Sidnejit kanë vërshuar në plazh për të pritur festën.

Temperaturat kanë shkuar në 30 gradë celsius.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤