Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit

View Gallery
33 Photos
Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
0bc83e1ad6b83fbbb507d37b37c98f42

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
1-glittery-nail-art-christmas

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
7cd62bd98a998ae3973e91d239eb64f2

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
9a911fadf8fe3e3dd0af687f554ab506

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
9f89591805b81fc2ac6ac8b8723fc83f

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
20-christmas-snowflake-acrylic-nail-art-designs-ideas-stickers-2015-xmas-nails-14

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
23-amazing-christmas-nail-design-ideas-12

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
23-christmas-nail-art-designs

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
27d0e978cd3ff4a16da1b7b4233d76ae

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
28

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
35-christmas-nail-art-designs

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
b4b56ed9d3545d801c059f70d78787b2

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
b7ee20e73af52e5a6eb04d6344980f01

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
c073ae4f5c6737b23771141cc0320a68

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
christmas-nail-art-chic-design-idea-simple-white-205263-500x372

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
christmas-nail-art-designs3

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
cute-christmas-nail-designs

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
de26fc7e636a7fbd1bf713139c90fc4f

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
diy-christmas-nail-art

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
download

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
dsc07572-2

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
easy-nail-art-christmas-designs

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
ed338c044354f7bf080948ffc64da5ad

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
fa-1

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
frozen-christmas-nail-art-design

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
hqdefault

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
images-1

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
images-2

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
images

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
kerst-2015

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
manikyr-11481974241

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
nail-designs-for-christmas

Modelet më të bukura të thonjve për festat e fundvitit
thonj-11481974239

Festat janë momenti i duhur për të zgjedhur zbukurimin e thonjve më zbavitës me temat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

Për festën më shkëlqyese të vitit nuk mund të mbash të njëjtin model të thonjve, atëherë mund të zgjidhni një shumëllojshmëri modelesh.

Daniela Kurti, dizenjuese thonjsh thotë për ATSH-në se “plaku i borës, pema dhe lulja e Krishtlindjes, flokët e dëborës të realizuara edhe në 3 D, zilet, dreri, janë disa nga tendencat dhe temat më të kërkuara”.

Sipas saj, ngjyrat më të preferuara janë e kuqja, si dhe ngjyrat metalizato.

“Shumë vajza e gra zgjedhin të kuqen flakë që u dhuron gjithmonë një pamje elegante, jeshilen, ose ngjyrat metalizato që janë edhe trendi i vjeshtë dimër 2016”, shprehet Daniela, duke shtuar se nëse disa nga klientet nuk dëshirojnë t’ia kushtojnë të gjithë manikyrin zbukurimit me tema festive, mund të dekoroj vetëm dy ose tre thonj.

Edhe manikyrët me efekt metalizato, sqaron ajo, që variojnë nga e zeza, bluja duke kaluar tek ato më klasikët të artë ose argjendtë mund të përdoren për zbukurimin e tonjve, ndërsa baza e bardhë me dekore të ndryshme mbetet një nga më të kërkuarat për duar origjinale gjatë festave.

Nga rrjetet sociale mbërrijnë si gjthomonë dekorimet dhe teknikat më me shumë fantazi.

Edhe pse është një frazë që vjen nga anglishtja, kur flasim për “Nail art”, të gjithë e kuptojnë se bëhet fjalë për artin e të dekoruarit të thonjve përmes teknikave që lejojnë të krijosh dizenjo të llojeve dhe formave të ndryshme.

Teknikat në artin e lyerjes së thonjve janë konfirmuar tashmë si pjesë e pandarë e kuj [thonj] desit të femrave në imazhin e tyre.

Duke nisur që prej viteve 1920 e deri më sot, arti i dekorimit të thonjve ka pësuar evolucion, si në formën e thonjve, nga katror dhe të mëdhenj, në ata më të hollë dhe në formë ovale, ashtu edhe në teknikë.

Teknika e parë ishte “Paris nails”, që parashikonte lyerjen e thonjve me dy nuanca të së kuqes, një më të theksuar dhe një më të hapur në qendër. Nga ana tjetër “Revlon” ishte marka e parë që hodhi në treg manikyrë të ngjyrave të ndryshme, për t’u ofruar klienteve një gamë të gjerë zgjedhjeje.

Por nëse harxhojmë kohë dhe shumë para nëpër qendra estetike dhe parukeri për t’i pasur ashtu siç do të donim, ekziston edhe një alternativë tjetër shumë herë më e lirë: mund t’i bëni vetë në shtëpi. Më parë duhet t’i lyeni thonjtë me një manikyr transparent dhe pasi ai të jetë tharë, duhet t’i kaloni sipër me një manikyr të ndezur. Për të krijuar forma të lehta mbi thonj, mund të përdorni ngjitës të ndryshëm ose penela, gjithmonë duke kombinuar ngjyrat me bazën e përzgjedhur. Zgjedhja e ngjyrave është shumë e rëndësishme, ndërsa me kreativitetin mund të guxohet. Kjo mund të shndërrohet në një luks të vërtetë, me teknika të larmishme.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤