Modelet e mrekullueshme të cilave ju thanë se nuk ishin mjaft të bukura..

Gisele Bundchen

1

Tani ajo është modelja më e paguar në botë, por kur Bündchen filloi modelimit në vitin 1995, Industria e Modës i tha asaj se ajo kurrë nuk do të bëhej një e tillë.

Tyra Banks

2

“Njerëzit më thanë se unë nuk mund të isha një modele. Unë nuk i dëgjova”, ka shkruar ajo në një postim në Facebook. “Nëse ju nuk mund të besoni në veten tuaj ju nuk mund të bëni asgjë!”

Gigi Hadid

3

Është e vështirë të imagjinohet Hadid – e cila është kudo, nga pista e Victoria Secret deri në kopertinën e Vogue – kurrë nuk ka pasur probleme në biznes, por kur ajo ishte duke filluar modelingun, agjencia i tha asaj se ajo kishte për të humbur peshë. “Unë qaja natën dhe nëna ime më thonte,” Ne do të gjejmë njerëzit e duhur!” – tha Hadid për Daily Mail Australi.

MARILYN MONROE

4

E famshmja modelja-aktorja – e cili gjithashtu ndodh të jetë një nga bukuritë më të mëdha të shekullit të 20 – u tha në fillim se ajo nuk ishte e bukur apo e talentuar. Sinqerisht, ne jemi të shtangur nga ky lajm.

AGNES HEDENGARD

5

Në vitin 2015, për modelen mahnitëse Suedeze u tha se ajo ishte “shumë e madhe për industrinë,” kështu që ajo postoi në YouTube. “Unë kam punuar si një modele për rreth pesë vjet, por deri në këtë ditë unë nuk kisha dëgjuar të më thonin “e madhe”.” (Shënim: Hedengard është 5’11 “me një indeks të masës trupore prej 17.5, e cila teknikisht e vë atë në kategorinë” nënpeshë “, sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë.)” Duajeni veten, Mos lejoni askënd t’ju thonë diçka tjetër. ,” tha ajo.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤