ShowBizz

Ministrja martohet me multimilionerin, ja liderët botëror që ftoi në dasëm…


               Publikuar në : 12:23 - 20/08/18 |
mapo.al

Lider dhe njërëz të rëndësishëm kanë qënë dje të ftuar në dasmën e mbajtur ditën e djeshme në Graz të Austrisë.


Ministrja e punëvë të jashtme,Karin Kneissl u kurorëzuar në martesë më multimilionerin Wolfgang Meilinger.

Image

Kancelari Sebastian Kurz dhe presidenti rus Vladimir Putin ishin dy nga të ftuarit të rëndësishëm.

Kneissl,53 vjeçe,e ftoi Putinin në ceremoni kur presidenti rus po vizitonte Vjenën këtë vit.

Image

Putin është fotografuar duke vallëzuar me nusen dhe duken se kanë një marrëdhënie të mirë me njeri tjetrin.

Kneissl kishte zgjedhur të vishej me një fustan të bardhe tradicional dhe dukej shumë e lumtur.

Image

Dasma u ndoq me kureshtje të madhe për shkak të pjesëmarrjes së  liderve.

Image

 


Etiketa: , , ,

Pas