Aktualitet

Melania shfaqet në krah të Trump, presin si heronj amerikanët e liruar nga Koreja e Veriut


               Publikuar në : 10:21 - 10/05/18 |
mapo.al

Presidenti amerikan Donald Trump priti në mesnatë, me orën lokale amerikane, tre shtetasit amerikanë që u liruan pas një kohe të gjatë nga Koreja e Veriut.


Trump u shpreh se kjo “ishte një natë speciale për këta njerëz realisht të mëdhenj”, duke i pritur me duartrokitje teksa zbrisnin në bazën “Andrews” të Forcave Ajrore, pranë Uashingtonit.Shtëpia e Bardhë njoftoi se të tre ata u liruan si gjest i vullnetit të mirë përpara takimit të planifikuar mes presidentit Trump dhe udhëheqësit koreano-verior, Kim Jong-un. Presidenti amerikan deklaroi gjithashtu se vendi i samitit do të shpallej “brenda 3 ditësh”.

Trump dhe bashkëshortja e tij Melania hynë në avionin që ishte ulur rreth orës 2:45 të mëngjesit në bazën ajrore, e pak minuta më vonë dolën prej andej së bashku me 3 të liruarit.

Dalja publike e Trump dhe Melania vjen në kohën kur mediat spekulojnë se martesa e tyre është në krizë.

<
>
trump1 trump2 trump3 trump4 trump5 trump6 trump7


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas