Megi Luka: Jo vetëm një Miss Universe

1118full-megi-luka (1)

Por edhe një studente me stil! Plot vetëbesim dhe ambicie ajo ka rrëmbyer tashmë kurorën e Miss Universe Albania 2015.
19 vjeçarja këtë muaj ka vendosur të ndajë me “MADAME” cikërrimat e saj më të preferuara.

1.Çfarë nuk do të vishje kurrë?

Perçe, haha!

2.Çfarë nuk mungon në çantën tënde?

Parfumi

3.Buzëkuqi I të gjitha kohërave?

Ndoshta një ngjyrë natyrale. Të shpëton nga çdo lloj situate.

4.Ke një aksesor fatsjellës?

Jo, nuk kam pasur asnjëherë një të tillë.

5.Cilës pjesë të trupit i kushton më shumë kujdes dhe cila është linja e produkteve që përdor?

Lëkurës pasi e kam shumë delikate.

image4

6.Këpucët dhe çanta kult?

Pse jo një çantë channel dhe një palë këpucë gucci

67

7.Tre produktet bazë të grimit?

Kam përshtypjen se një fondatinë, një lipstick dhe një remel janë të domosdoshme.

324Stil personal 2

8.Parfumi i preferuar?

Roberto Cavallli
1

9.Blerja e fundit?

Një palë këpucë me taka

10.Stili yt me tre fjalë?

Casual, po e them vetëm me një fjalë, haha.

11.Cilat nga tendencat e sezonit të fundit të ka pëlqyer më shumë?

Më kanë pëlqyer shumë koleksionet e H&M për këtë sezon!

12.Kur nuk ke ide të qarta për një mbrëmje, cila është veshja e parë që të vjen në mend?

Këmishë dhe pantallona

13.Thuaj të drejtën, sa kohë të duhet për tu bërë gati për një mbrëmje?

Rreth tre orë po njëherë


pu_1_2015_glamourshot_uni20153763_1
14.Çdo stinë ka tendencat e saj të ngjyrave të flokëve. U bindesh pikë për pikë?

Në fakt jo, I preferoj natyrale.

15.Ke përdorur ndonjëherë maska frutash në shtëpi? Nëse po, na jep recetën?

Në fakt një të tillë nuk e kam provuar akoma.

16.Thonj natyralë apo fals?

Natyralë gjithmonë

17.Çfarë përdor në luftën kundër celulitit?

Kam fatin e mirë të mos kem celulit

18.Me çfarë syzesh dielli e mbron shikimin?

Marco Jacobs sun glasses
5

19.Uniforma e fundjavës?

Pizhama sepse preferoj ta kaloj në shtëpi

20.Bizhutë, të vogla dhe të çmuara apo të mëdha dhe të dukshme?

Të vogla dhe të çmuara.

21.Xhinset, vetëm në fundjavë apo edhe në ditë të zakonshme? Cili model të përshtatet më shumë?

Preferoj xhinset ne ditët e zakonshme… të gjitha në veçanti stili sport

22.Koha më e gjatë që ke kaluar në një sallon bukurie?

Një natë

23.Cilit stilist do ti besoje fustanin tënd ideal?

Donatella Versace
versace-haute-couture-week-spring-summer-2015-462158212-390x600

PARIS, FRANCE - JANUARY 25: A model walks the runway during the Versace show as part of Paris Fashion Week Haute Couture Spring/Summer 2015 on January 25, 2015 in Paris, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

24.Ikona e padiskutueshme e stilit?

Rihana

Stil personal 8

25.Aksesori që nuk del kurrë nga moda?

Ndoshta syzet dhe ora

26.Në ç’vend i ke kaluar pushimet më të bukura deri tani?

Jugun e Shqiperisë nuk do ta ndërroja me asnjë vend.
1439914635ksamili.jpgfaqe

27.Në cilin qytet do të doje të jetoje?

Nicë, Francë

Stil personal 10

28.Ushqimi që i bën mirë trupit dhe mendjes?

Peshku

29.Kokteji ideal për të shoqëruar një natë me miqtë?

Preferoj gjithmonë verën.

1118full-megi-luka

No Comments Yet

Comments are closed

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤