Maska për flokë në kushte shtëpie

hair

Nëqoftëse keni flokë të thatë, atëherë erërat e dimrit dhe ajri i ftohtë mund t’i përkeqësojë edhe më shumë. Trajtoni flokët e thata me anë të këtyre llojeve të maskave të përgatitura në kushte shtëpiake, e që ndikojnë në zbutjen, shkëlqimin dhe shtimin e joshjes.

Vaj ulliri dhe mjaltë

6 lugë gjelle vaj ulliri
4 lugë mjaltë
Koha: Lani flokët pas 25 minutave

Kjo maskë ndikon që të keni flokë me shkëlqim dhe të buta.

Avokado dhe e verdha e vezës

½ Avokado
1 e verdhë e vezës
Koha: Pastroni flokët pas 20 minutave

E verdha e vezës është e mrekullueshme për ndriçimin dhe hidratimin e pamjes suaj, por që ka të njejtat përfitime të mrekullueshme për flokët tuaj.

Banane dhe mjaltë

1 banane e pjekur
1 lugë gjelle mjaltë
1 lugë vaj ulliri
Koha: pastroni flokët pas 15-20 minutash

Ky kombinim i mrekullueshëm jo vetëm që hidraton nga rrënja deri te majat, por gjithashtu zbut e hidraton lëkurën e thatë të kokës.

Vaj kokosi

½ filxhan vaj kokosi të lëngshëm

Kjo lloj maske është shumë e thjeshtë, dhe ndoshta një ndër më të preferuarat tona! Vaji i kokosit është i mbushur me antioksidantë dhe vitamina për të ushqyer dhe hidratuar flokët nga mesi i gjatësisë së tyre e deri tek majat.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤