Majlinda Kelmendi, Kampione e Evropës në Rusi.

13045621_1143825015667536_1686324078_n

Xhudistja shqiptare nga Kosova, Majlinda Kelmendi nuk ka të ndalur.
Pasi u stolis me Medaljen e Artë në turneun prestigjioz të xhudos “World Masters”, i cili është mbajtur në qytetin rus Tyumen, ajo ka arritur një tjetër rezultat të madh. Kelmendi u shpall kampione në kategorinë e saj prej 52 kilogramëve, ndërsa edhe Nora Gjakova u stolis me medaljen e bronztë në një kategori më lartë.

Majlinda-Kelmendi-photo

Por suksesi i saj ua ka mbyllur gojën medieve serbe edhe pse kjo ngjarje e madhe sportive po mbahet në Rusi, në një shtet mik të Serbisë.

majlinda_kelmendi_si_ma_mohuan

Blick, B92 dhe Kurir nuk kanë shkuar asnjë fjalë edhe pse dje raportuan me entuziazëm se Rusia nuk do ta lejojë Kosovën të marrë pjesë në këtë garë.

Kosova u nderuar në mënyrën më të mirë në Rusi ku u ngrit flamuri i Kosovës dhe u dëgjua edhe himni. /Telegrafi/

majlinda-kelmendi-9073

20140926_52KG KELMENDI(IJF)-CHITU(ROU)-9814_2014 World Chelyabinsk

Majlinda-Kelmendi

13077291_562348023925440_9935529_n

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤