Keri Russell feston 40 vjetorin dhe i dhuron vetes fëmijën e tretë!

tumblr_inline_o4iaj61aOL1sisj8i_1280

Keri Russell, aktorja e njohur amerikane, festoi 40 vjetorin e saj në krahët e të dashurit, aktorit Matthew Rhys, më 23 mars. Dhe çfarë dhurate i ka bërë vetes! Një fëmijë! I treti fëmijë i saj, por i pari me të dashurin Matthew.

ImageProxy

tumblr_inline_o4iaqiHeKv1sisj8i_1280

Duke folur për New York Times më herët këtë muaj, Russell ka ndarë mendimin e saj në lidhje me faktin që po bëhet 40 vjeçe: “Do të isha shumë më e lumtur nëse thjeshtë do të pija pesë gota verë. Kur mendoj se po bëhem 40, mendoj se vërtetë jam në majë të suksesit – dukem shumë bukur, e papreokupuar dhe do të doja të isha duke vallëzuar me shoqet. Por në fakt unë do të jem duke tretur darkën me zor dhe duke pritur një bebe. Nuk do të jetë momenti ideal ku mund të thuhet “kjo jam tani, në majë, derisa të filloj të bie”, por ndoshta do të ndihem kështu kur të bëj 41!”. Keri pritet ta sjellë në jetë fëmijën e saj në muajin prill.

tumblr_inline_o4ianiUu7v1sisj8i_1280

Keri Lynn Russell ka lindur më 23 mars 1976. Keri është aktore e famshme amerikane, me shunë role në karrierën e saj filmike si dhe në show televizivë. Është nominuar disa herë me çmime dhe ka fituar disa prej tyre.
Në vitin 2006 është fejuar me Shane Feary, me të cilin u martua më 14 shkurt 2007 në New York. Ata kanë dy fëmijë së bashku, një djalë, lindur më 9 qershor 2007 dhe një vajzë, lindur më 27 dhjetor 2011.

ImageProxy (1)

Pas 6 vjet martesë, çifti është ndarë në verën e vitit 2013. Më pas Keri është lidhur me aktorin Matthew Rhys dhe tani presin një fëmijë.

images

1994-keri-russell-400_0

Filmografia:
Film Viti Titulli Roli Shënime
1992 Honey, I Blew Up the Kid Mandy Park

1997 Eight Days a Week Erica

1998 The Curve Emma AKA Dead Man’s Curve

2000 Mad About Mambo Lucy McLoughlin

2002 We Were Soldiers Barbara Geoghegan

2005 The Upside of Anger Emily Wolfmeyer

2006 Mission: Impossible III Lindsey Farris

Grimm Love Katie

2007 Waitress Jenna Hunterson

The Girl in the Park Celeste

August Rush Lyla Novacek

2008 Bedtime Stories Jill

2009 Wonder Woman Wonder Woman (voice) Video

Leaves of Grass Janet

2010 Extraordinary Measures Aileen Crowley

2012 Goats Judy

2013 Austenland Jane Hayes

Dark Skies Lacy Barrett

2014 Dawn of the Planet of the Apes Ellie

2016 Free State of Jones Serena Knigh Filming

Keri Russell in the Americans

keri_russell_the_americans

keri-russell-the-americans

Television
Viti Titulli Roli Shënime

1991–1993 Mickey Mouse Club Herself Variety show
1993 Boy Meets World Jessica Episode: “Grandma Was a Rolling Stone”
1994 Daddy’s Girls Phoebe Walker 3 episodes
1995 Married… with Children April Adams Episode: “Radio Free Trumaine”
Clerks. Sandra Television film
1996 The Babysitter’s Seduction Michelle Winston Television film
The Lottery Felice Dunbar Television film
Malibu Shores Chloe Walker 10 episodes
1997 7th Heaven Camille Episode: “Choices”
Roar Claire 2 episodes
When Innocence Is Lost Erica French Television film
1998–2002 Felicity Felicity Porter 84 episodes
1999 CinderElmo Princess Television film
2005 Into the West Naomi Wheeler Episode: “Manifest Destiny”
The Magic of Ordinary Days Olivia “Livvy” Dunne Television film
2007 Scrubs Melody O’Hara 2 episodes
2010–2011 Running Wilde Emmy Kadubic 13 episodes
2013–present The Americans Elizabeth Jennings 41 episodes
2013 Arrested Development Ëidoë Carr (voice) Episode: “Señoritis”

242B06EE00000578-2880834-image-a-27_1419009612066

640_flashback_keri_russell_012715

the-americans-303

Nominime dhe çmime:
Viti Çmimi Kategoria Producenti Rezultati
1993 Young Artist Award Outstanding Young Ensemble Cast in a Youth Series or Variety Shoë The All New Mickey Mouse Club Nominated
1993 Young Artist Award Best Young Actress Co-Starring in a Motion Picture Honey, I Blew Up the Kid Nominated
1999 Golden Globe Best Performance by an Actress in a TV Series – Drama Felicity Won
1999 Teen Choice Award TV – Choice Actress Felicity Nominated
1999 Teen Choice Award TV – Breakout Performance Felicity Won
2000 Teen Choice Award TV – Choice Actress Felicity Nominated
2001 Teen Choice Award TV – Choice Actress Felicity Nominated
2002 Teen Choice Award TV – Choice Actress, Drama Felicity Nominated
2005 Satellite Award Outstanding Actress in a Miniseries or a Motion Picture Made for Television The Magic of Ordinary Days Nominated
2006 Teen Choice Award Movies – Choice Actress: Drama/Action Adventure Mission: Impossible III Nominated
2006 Camie The Magic of Ordinary Days Won
2007 EDA Awards Best Seduction Shared with Nathan Fillion Waitress Nominated
2008 Teen Choice Award Choice Movie Actress: Drama August Rush Nominated
2013 Critics’ Choice Television Aëard Best Actress in a Drama Series The Americans Nominated
2013 Women’s Image Network Awards Outstanding Actress Drama Series The Americans Nominated
2014 Critics’ Choice Television Awards Best Actress in a Drama Series The Americans Nominated
2014 Satellite Award Best Actress – Television Series Drama The Americans Nominated
2014 Saturn Awards Best Actress on Television The Americans Nominated
2015 Critics’ Choice Television Awards Best Actress in a Drama Series The Americans Nominated
2015 Satellite Awards Best Actress – Television Series Drama The Americans Won

Keri-Russell

NEW YORK, NY - JULY 08: Actress Keri Russell attends the "Dawn Of The Planets Of The Apes" premiere at Williamsburg Cinemas on July 8, 2014 in New York City. (Photo by Jamie McCarthy/Getty Images)

keri-russell-profile

keri-russell-85139

the_americans_still

Keri-Russell-HD-Images

Keri-Russell-Wallpapers

Keri-Russell-Circa-Felicity

Keri-Russell-keri-russell-158859_1280_1024

Keri-Russell-keri-russell-158900_1280_1024

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤