Jogurti dhe piper i zi, rezultate të mahnitshme

auto_jogrt1482909360

Ky është pastruesi më i mirë i fytyrës të cilin mund ta përdorni.

Për më shumë, ky pastrues i përgatitur në kushte shtëpie do të largojë rrudhat nga fytyra.

Për të përgatitur për këtë pastrues, juve ju duhet një lugë e madhe piper i zi dhe dy lugë të mëdha jogurt.

Bëni bashkë këta dy përbërës deri sa të fitoni një përzierje homogjene. Kur kjo përzierje të jetë gati, pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë për të hapur poret edhe më pas aplikoni pastën e përgatitur.

Lëreni të qëndrojë në lëkurë për 5 minuta dhe më pas lani fytyrën me ujë të ftohët dhe thajeni atë.

Kjo maskë do të ju ndihmojë që të hiqni qafe njollat dhe shenjat por gjithashtu e pastron fytyrën dhe e bënë atë më të ndritur.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤