Jennifer Lopez shpërthen në lotë!

ImageProxy (1)

Jennifer Lopez shpërtheu në lotë ndërkohë, që po afrohet fundi i spektaklit të talenteve, “American Idol”. Më shumë se sa për ditët finale të spektaklit, ajo duket se nuk mundi të mbajë veten, kur në skenë u ngjit pretendentja kryesore La’Porsha Renae. Kjo e fundit këndoi një këngë dedikuar gjithë viteve që iu desh të duronte dhunën në familje dhe ia doli mbanë të mbijetonte. Artistja 46 vjeçare u mallëngjye në këto çaste të ngarkuara duke thënë se “të gjithë kemi kaluar situata të tilla”. Histori të tillë janë gjithmonë tronditëse, por duket se kur i ndodh një personazhi vip ato bëhen edhe më prezente, duke e tronditur publikun. Rasti i Jennifer nuk është i pari dhe, fatkeqësisht, me shumë mundësi, nuk do të jetë as i fundit. Por për sa kohë ekziston arti si formë apelimi dhe personazhet të ndjerë si zë i dhimbjes, gjërat edhe mund të ndryshojnë. Për të vazhduar me “American Idol”, kujtojmë se La’Porsha ishte konkurrentja e cila fitoi në balotazh me këngëtaren tonë, Lindita Halimi. Fakti që ajo tashmë konsiderohet si pretendente kryesore duhet ta bëjë artisten shqiptare të mos ndjehet dhe aq keq me eliminimin, edhe pse një spektakël talentesh nuk do të thotë ndonjë gjë kushedi. “One Direction” përfunduan të tretët në “X Factor 2010”. Kush e mban mend këngëtarin që e fitoi???

ImageProxy

Jennifer Lynn Lopez, e njohur si J. Lo, lindi më 24 korrik 1969 nga prindër Puerto Rican. J. Lo e filloi karrierën e saj si kërcimtare Fly Girl në In Living Color më 1991 ku qëndroi deri në vitin 1993 kur vendosi t’i përkushtohej karrierës së aktrimit. Më pas karriera e J.

640_jennifer_lopez_ocean_drive_nov15

Lo nuk ka të ndalur. Ajo cilësohet si një ndër femrat më të bukura në botë, ka shkëlqyer me performancat e saj si këngëtare, aktore, valltare, producente, dizenjuese mode, etj.

LAS VEGAS, NV - December 31: J Lo performs on New Years Eve at The Colosseum at Caesars Palace on December 31, 2014. © Erik Kabik Photography / Retna Ltd. ***HOUSE COVERAGE***

jennifer-lopez-THUMB

Dhe jeta e saj personale ka qenë mjaft dinamike. Më 22 shkurt 1997 martohet me kubanezin Ojani Noa. Kjo martesë zgjati deri në janar 1998. Pas ndarjes me Noa ka patur mjaft probleme ligjore me të. Më pas është shoqëruar me reperin dhe producentin Sean Combs. Pas problemeve të tjera dhe ndarjes me Combs, J. Lo lidhet me balerinin Chris Judd me të cilin dhe martohet më 29 shtator 2001 deri në qershor të vitit 2002. Më pas shoqërohet dhe fejohet me Ben Affleck. Media ju drejtohej atyre si “Bennifer” dhe u bënë çifti më i përfolur në media në atë kohë, vitet 2002 -2003 .
Ben-Affleck-and-Jennifer-Lopez

2614B5CC00000578-2968675-image-a-49_1424877377595

Menjëherë pas ndarjes nga Ben, në janar të vitit 2004 J. Lo fillon të shoqërohet me Marc Anthony, Marco Antonio Muñiz , ata dhe u martuan e jetuan në Brookville, New York.

article-2526248-1A31F45A00000578-17_634x728

Jennifer+Lopez+Marc+Anthony+Attending+Fiesta+YC-RRg5rvn9l

marc-anthony-and-jennifer-lopez

Më 7 nëtor 2007 ata lajmërojnë se presin një fëmijë, që në fakt më vonë mësuan se ishin binjakë, djali Maximilian David dhe vajza Emme Maribel, të cilëve ju dha jetë në Long Island, New York më 22 shkurt 2008. Binjakët u prezantuan në publik në 11 mars 2008 nëpërmjet revistës People e cila pagoi për foto 6 milion dollar. Tre vjet më vonë, në korrik të vitit 2001, çifti njoftoi ndarjen.

jennifer-lopez (1)

lopes

Diskografia:
· On the 6 (1999)
· J.Lo (2001)
· This Is Me… Then (2002)
· Rebirth (2005)
· Como Ama una Mujer (2007)
· Brave (2007)
· Love? (2011)

Generated by IJG JPEG Library

jennifer-lopez-casper-09jan15-02

Koncerte:
· Jennifer Lopez and Marc Anthony en Concierto (2007)
· Dance Again World Tour (2012)
· Let’s Get Loud (2001)
· Q’Viva! The Chosen Live (2012)
· All I Have (2016)

Jennifer-Lopez-attends-the-2015-Billboard-Music-Awards

jennifer-lopez-hairstyle-idea-w540

mgid-uma-video-mtv (1)

mgid-uma-video-mtv (2)

mgid-uma-video-mtv

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤