fbpx

ShowBizz

JAY-Z, reperi më i pasur në planet

               Publikuar në : 10:02 - 17/09/18 |
mapo.al

Reperi amerikan, JAY-Z, udhëheq renditjen e këngëtarëve rep që kanë fituar më shumë në vitin 2018. Lajmi bëhet i ditur nga revista ‘Forbes”, e cila ka publikuar renditjen e saj vjetore.


Me 76.5 milionë dollarë, këngëtari amerikan i shikon të gjithë nga lartësia, falë të ardhurave të arritura nga albumi i tij i fundit, “4:44”, dhe nga turi botëror së bashku me bashkëshorten e tij, këngëtaren Beyonce.Në vend të dytë, renditet Diddy, me 64 milionë dollarë të ardhura, të arritura falë investimeve në industrinë e pijeve alkoolike. I fundit në pod, renditet Kendrick Lamar, me 58 milionë dollarë.


 


Etiketa: , , ,

Pas