Jahti më luksoz në botë, vlen 360 milionë paund

Tashmë super jahti prej 360 milionë paundësh i miliarderit rus ka dalë në det.

 

jahti 1

Picture 1 of 7

Jahti u ankorua ditën e djeshme pranë varkës së tij të vjetër 240 million pundëshe, Motor Yacht A.

Edhe pse pjesa e brendshme e anijes është mbajtur sekret nga projektuesit dhe pronari i ri fotografët kanë siguruar disa foto nga brendësia e këtij super jahti.

Një karrige në formën e një kokë gjigante mund të shihet pranë asaj që duket se është një bar dhe një zonë ngrënieje. Një fotografi tjetër tregon varkat e mëdha të shpëtimit që janë të futura në brendësi të jahtit.

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤