fbpx

Shëndeti

Ilaçi më i fuqishëm natyral që zhduk edhe sëmundjet më të rënda

               Publikuar në : 14:17 - 19/04/18 |
mapo.al

Këtë recetë shumë njerëz dhe ekspertë e konsiderojnë si ilaç revolucionar, ilaç ky nga i cili janë shëruar me mijëra veta nga kanceri. Në fakt ky është një lloj shërimi për komplet organizmin” e kanceri në një organizëm si ky vetë-tërhiqet.


Fshehtësia është se kjo përzierje pastron enët e gjakut, shëron zemrën, përmirëson imunitetin, pastron veshkat dhe mëlçinë. Po ashtu, përmirëson punën e trurit dh kujtesën, ruan nga infarkti dhe shëro ata që kanë pësuar sulm në zemër dhe në tru.– 15 limonë të freskët; – 12 thelpinj hudhre; – 1 kg mjaltë; – 400 g grurë të ri të gjelbër; – 400 g arra të freskëta. Përgatitja e grurit: 400 g grurë të gjelbër i vendosni në kavanozin me ujë të vluar. Le të qëndrojë gjatë natës. Pas 10-12 orë, e kulloni lëngun. Në enë e lini grurin e kulluar për 24 orë. Përgatitja e ilaçit: Bluani bashkë grurin, arrat dhe hudhrat. Bluani 5 limonë me lëvore dhe gjithçka përzieni bashkë. Nga 10 limonët tjerë merrni lëngun dhe përzieni. Shtoni mjaltin. E lini për 3 ditë në frigorifer. Ky ushqim merret 30 minuta para kafjallit, para drekës, para darkës dhe para gjumit.


 


Etiketa: , , , , , , , ,

Pas