Shëndeti

Hiqni thinjat në flokë përgjithmonë, me patate
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:52 - 19/06/18 |
mapo.al

Flokët bëhen të thinjura kur qelizat ngjyrë-prodhuese ndalojnë prodhimin e pigmentit. Në mënyrë tipike, njerëzit fillojnë të kenë flokë të thinjura gjatë të tridhjetave. Sigurisht, flokët e thinjura mund t’i ngjyrosni me ngjyrë për t’i fshehur thinjat, por në qoftë se dëshironi të mos keni ngjyrë tjetër të flokëve por ngjyrën e vërtetë të flokëve tuaja, ne ju sugjerojmë këtë recetë me vetëm një përbërës, për të ndihmuar në fshehjen e thinjave të padëshiruara.E gjitha çfarë ju duhet është një tenxhere lëvore të patates dhe 2 gota ujë.


Përgatitja: 
Hidhni lëvoret e patateve në ujë dhe vlojini për pesë minuta. Lëreni që të ftohet. Lëngu në fillim kthehet në ngjyrë të verdhë, më pas në të zezë.Përdorimi: 
Lani flokët me shampon, siç e bëni zakonisht. Hidhni përzierjen e patateve në flokët tuaja dhe pastaj mbuloni flokët me një peshqir. Mbajeni atë për disa minuta.


Shënim: Kjo përzierje do t’i bëjë flokët tuaja më të errëta!


 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas