Kryesore

Haradinaj takohet me Rita Orën: Faleminderit që të kemi!               Publikuar në : 08:30 - 11/07/18 |
mapo.al

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar në Londër me këngëtaren me famë botërore Rita Ora.


Ai është shprehur se ajo ka bërë më shumë nga të gjithë të tjerët për origjinën e saj, Kosovën.

“Faleminderit që të kemi”, shkruan në një postim në “Facebook”, të cilit i ka bashkëngjitur edhe një foto të tijën me Ritën.

“Përmbyllje e mirë e një dite pune konstruktive në Londër. Takim miqësor me kosovaren më të famshme, Rita Ora, që ngjyrave të flamurit tonë i ka dhënë shkëlqimin më të mirë. Rita përmes muzikës ka bërë më shumë se gjithë ne, e ka ndërkombëtarizuar Kosovën. Ambasadores së nderit, të shpallur sot e tri vite më parë, i dhurova Hyjneshën në Fron të gravuar në filigran për ta nderuar dhe për t’i përçuar mesazhin e gjithë shqiptarëve: Faleleminderit që të kemi. Faleminderit që, përkundër që preke majat e suksesit në botë, nuk i harrove rrënjët tua! Our golden Rita Ora. Thank You!”, shkruan në “Facebook” Haradinaj.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas