Gwyneth Paltrow vishet PINK

HOLLYWOOD, CA - OCTOBER 29: Actress Gwyneth Paltrow attends amfAR's Inspiration Gala Los Angeles at Milk Studios on October 29, 2015 in Hollywood, California. (Photo by Alberto E. Rodriguez/Getty Images)

Aktorja e famshme amerikane shfaqet së fundmi e veshur me një body pink. Format perfekte na detyrojnë ta pëlqejmë veshjen e saj.

abc061843753b78b620b3033e3120af8

<> at Rockefeller Center on January 14, 2015 in New York City.

Gwyneth Kate Paltrow lindi më 27 shtator 1972 në Los Angeles, California. Është aktore, këngëtare dhe shkrimtare për ushqimin. Gwyneth Paltrow lindi si fëmijë i Bruce Paltrow, rexhisor televiziv dhe producent, dhe i aktores Blythe Danner. Paltrow e fillon karrierën si aktore profesioniste nga viti 1990. Roli i parë i cili tërhoqi vëmendjen është ai i bashkëshortes fatkeqe në filmin Seven, dhe më vonë me role kryesore në filat Emma, dhe dy vite më vonë me filmin Shakespeare in Love, me të cilin shpërblehet me Çmimin Oscar. Seria e filmave vazhdon pa fund.
Ndërkohë shumë interesante dhe jeta e saj private.

24B1F2D100000578-2910302-image-a-20_1421259324515

Në moshën 24 vjeçare Paltrow u fejua me aktorin Brad Pitt. Ata u shoqeruan nga viti 1994 deri në vitin 1997. Fejesa u prish pasi Paltrow nuk ishte gati për martesë.

Gwyneth-Paltrow-Talks-About-Brad-Pitt-Ben-Affleck

paltrow15f-1-web

Më pas u shoqerua për tre vjet me aktorin Ben Affleck, nga viti 1997 deri në vitin 2000.

gwyneth-paltrow-01-435

1e8daf9327c8d3ec580200f608d6d244

Gwyneth Paltrow (L) and Ben Affleck of the film "Shakespeare in Love" hold their "Actor" awards after winning for Outstanding Performance by a Cast in a Motion Picture at the 5th Annual Screen Actors Guild Awards March 7 in Los Angeles. Paltrow also won an Outstanding Actress in a lead role for her efforts. ??» - RTXITIB

Në vitin 2002 Paltrow takohet me Chris Martin, pjestar i grupit britanik të rokut Coldplay, pikërisht 3 javë pas vdekjes së babait të saj Bruce Paltrow.

gwyneth-chris--z

Ata u martuan në dhjetor të viti 2003 në një ceremony madhështore në një hotel në Southern California. Ata kanë dy fëmijë së bashku, vajzën Apple Blythe Alison Martin, lindur në vitin 2004, dhe djalin Moses Bruce Anthony Martin, lindur në vitin 2006.

gwyneth-paltrow-2-600

Chris-Martin-and-Gwyneth-Paltrow-_glamour_16june14_pa_b_810x540

114

Pas një martese 10 vjeçare, në mars të vitit 2014, Paltrow njofton se ajo dhe Chris do të ndahen. Më pas ajo njihet dhe shoqërohet me Glee, bashkëprodhues i Brad Falchuk.

1389468263_gwyneth-paltrow_2

gwyneth paltrow 660 reuters 1

Paltrow ka një karrierë mjaft të suksesshme. Rolet e saj të shumtë janë vlerësuar mjaft nga kritika si dhe janë vlerësuar me çmime të shumta kinematografike. Më poshtë një listë e gjatë me filmat dhe rolet ndër vite.

wenn20322233

1991 Shout Rebecca
1991 Hook Young Wendy Darling
1992 Cruel Doubt Angela Pritchard
1993 Deadly Relations Carol Ann Fagot Applegarth Holland
1993 Malice Paula Bell
1993 Flesh and Bone Ginny
1994 Mrs. Parker and the Vicious Circle Paula Hunt
1995 Higher Learning Student
1995 Jefferson in Paris Patsy Jefferson
1995 Moonlight and Valentino Lucy Trager
1995 Seven Tracy Mills
1996 Hard Eight Clementine
1996 The PallbearerJulie DeMarco
1996 Emma Emma Woodhouse
1998 Sliding Doors Helen Quilley
1998 Great Expectations Estella
1998 Hush Helen Baring
1998 A Perfect Murder Emily Bradford Taylor
1998 Shakespeare in Love Viola De Lesseps
1999 The Talented Mr. Ripley Marge Sherwood
2000 The Intern Herself
2000 Duets Liv
2000 Bounce Abby Janello
2001 The Anniversary Party Skye Davidson
2001 The Royal Tenenbaums Margot Tenenbaum
2001 Shallow Hal Rosemary Shanahan
2002 Searching for Debra Winger Herself
2002 Austin Powers in Goldmember Dixie Normous in ‘Austinpussy’
2002 Possession Maud Bailey
2003 View from the Top Donna Jensen
2003 Sylvia Sylvia Plath
2004 Sky Captain and the World of Tomorrow Polly Perkins
2005 Proof Catherine
2006 Infamous Kitty Dean
2006 Love and Other Disasters Hollywood Jacks
2006 Running with Scissors Hope Finch
2007 The Good Night Dora
2008 Iron Man Pepper Potts
2008 Two Lovers Michelle
2010 Iron Man 2 Pepper Potts
2010 Country Strong Kelly Canter
2011 Glee: The 3D Concert Movie Holly Holliday
2011 Contagion Beth Emhoff
2012 Thanks for Sharing Phoebe
2012 The Avengers Pepper Potts
2013 Iron Man 3 Pepper Potts
2015 Mortdecai Johanna Mortdecai
2016 Captain America: Civil War Pepper Potts

article-0-0DB2E24100000578-827_634x815

Pictures-Gwyneth-Paltrow-Prada-Pink-Gown-Contagion-Premiere-2011-Venice-Film-Festival-From-All-Angles

LOS ANGELES, CA - SEPTEMBER 18: Actress Gwyneth Paltrow arrives at the 63rd Annual Primetime Emmy Awards held at Nokia Theatre L.A. LIVE on September 18, 2011 in Los Angeles, California. (Photo by Frazer Harrison/Getty Images)

gwyneth-paltrow-at-national-movie-awards

gwyneth-paltrow-hottest-pink-party-08

The 87th Annual Oscars held at Dolby Theatre - Red Carpet Arrivals Featuring: Gwyneth Paltrow Where: Los Angeles, California, United States When: 22 Feb 2015 Credit: Apega/WENN.com

rs_560x415-140324124354-560.paltrow.cm.32414

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤