Ghanaian u kurorëzua ‘Miss Africa Continent’

6254091c5038c7e5d7fb3970f20c72986d55100c

Dentistja 24-vjeçare mundi 11 finalistet e nxjerra nga një listë fillestare prej 40 garuesve nga i gjithë kontinenti në konkursin inaugurues në kazino Gold Reef në Johanesburg të shtunën mbrëma.

Konkursi me rroba banje ishte gjithashtu një largim nga norma e konkursit të bukurisë, me garueset veshur zi bluza dhe pantallona të shkurtra të shtrënguar ndërsa vallëzimi zbathur me muzikë si “Afrika” nga muzikanti legjendar afro-pop Salif Keita.

Asamoah, e cila kishte veshur një shirit, hyri në skenë me tradicionalen Ghanaian Ashanti ngjyrë ari me një kurorë tradicionale dhe më pas u kthye me një fustan mbrëmjeje të thjeshtë.

55380329255cc3c34ab5902bf5697c38691e6f8e

miss-ghana-rebecca-asamoah-c-reagit-a-sa-victoire-au-concours-de-beaute-miss-continent-africain-a-johannesbourg-en-afrique-du-sud-le-30-avril-2016_5590287

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤