Funerali i Pratyusha Banerjee-së: Familja & Shoqëria i japin lamtumirën Yllit të Bollywood-it

pratyusha-banerjee-

E bukura Pratyusha Banerjee u varros më 2 prill, një ditë pasi ajo kreu vetëvrasje në moshën 24 vjeçare, Pratyusha ishte në Mumbai, ashtu si edhe miqtë dhe familja u mblodhën për të festuar jetën e saj të jashtëzakonshme.

Yllit të Bollywood-it, Pratyusha Banerjee i janë bërë ritet e saj të fundit në një ceremoni Hindu më 2 Prill. Miqtë dhe familja e aktores, duke përfshirë edhe disa yje Bollywood-i, u mblodhën në krematorium në Oshiwara, në Mumbai, për t’i bërë nderimet e tyre për të humburën e tyre të dashur , e cila u nda nga jeta në moshën 24 vjeçare më 1 Prill. kjo ishte, sigurisht, një çështje që të copëton zemrën.

Pratyusha-Banerjeek-himaanshu-shukla

Prindërit e Pratyusha fluturuan në Mumbai nga vendlindja e tyre Jamshedpur në Jharkhand sapo morën lajmin e tmerrshëm për vdekjen e saj, dhe shoqëruan trupin e saj në Oshiwara. Atje, miq të panumërt të aktores së dashur, duke përfshirë yje Bollywood si Mahi Vij, Rakhi Sawant, Kamya Punjabi, Ratan Rajput dhe Vikas Gupta.

pratyusha-banerjee-beautiful-wallpapers-1

Natyrisht, hidhërimi ishte i qartë në fytyrat e të gjithëve. Pratyusha vari veten në shtëpinë e saj në Mumbai, duke mos lënë asnjë shënim prapa. E reja, te lumtura, së-shpejti-e-martuara, ishte zhdukur papritmas përgjithmonë! Por prania e tyre në krematorium ishte e rëndësishme. Atje, Pratyusha ka marrë ritet e fundit Hindu, ritualet e varrimit që një individ pëson para se të largohet përgjithmonë.

Pratyusha-Banerjee-Insta1

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤