Flori triumfon në ‘Kënga Magjike’, lista e plotë e fituesve…

View Gallery
2 Photos
Flori triumfon në ‘Kënga Magjike’, lista e plotë e fituesve…
Flori 1

Flori triumfon në ‘Kënga Magjike’, lista e plotë e fituesve…
Flori 2

Kantautori Flori Mumajesi është fituesi i edicionit të 20-të të Këngës Magjike, pas votimin nga vetë kolegët.

Në mbrëmjen finale të zhvilluar në Pallatin e Kongreseve Flori Mumajesi është renditur i pari me këngën e tij ‘Plas’, ndërsa në vendin e dytë u rendit Aurela Gaçe dhe Eli Fara me këngën “Zemra Rratatata”.

Ndërkohë Fifi dhe Mc Kresha janë fitues të çmimit të tretë me këngën “Psikopatia ime”.

Lista e plotë të fituesve në “Kënga Magjike 2018”:

Vokali më i bukur femëror – Venera Lumani

Grupi më i mirë – Revolt Klan

Çmimi i Televizionit Klan – Klajdi Haruni

Çmimi për artistin/en më të mirë – Wendi Mancaku

Çmimi ‘Çesk Zadeja’ – Erik Lloshi

Çmimi stil – Rovena Dilo dhe Onati

Dueti më i mirë – Flori Nazifi dhe Inis Neziri

Më të votuarit në web-faqe – Fifi dhe MC Kresha

Çmimi Euro Trend – Manuel Moscati dhe Matteo Becucci

Çmimi i produksionit Jon Music – Kejsi Tola

Çmimi i kritikës – Rozana Radi

Vokali më i mirë mashkullor – Mentor Haziri

Çmimi ‘Magjia e parë’ – Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama

Çmimi i RTV21 – Ardit Çuni dhe Daniela Toçi

Çmimi ‘Best to invest’ – Krusita

Çmimi EtnoTrend – Artiola Toska dhe Bruno

Performanca më e mirë – Ronela Hajati

Çmimi i Interpretimit – Era Rusi

Çmimi për Baladën më të mirë – Flori Mumajesi

Kënga hit – Aurela Gaçe dhe Eli Fara

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤