Fituesit në kategoritë kryesore “Grammy Awards”

auto_la-et-ms-grammys-neil-portnow-201702121486976790

Këngëtarja britanike Adele triumfoi të dielën në Los Anxheles gjatë ceremonisë së “Grammy Awards”, duke marrë tre çmimet më prestigjoze si albumi më i mirë, regjistrimi më i mirë dhe kënga më e mirë.

Më shumë se 13 000 anëtarë të “Recording Academy” votuan për të dhënë këto vlerësime prestigjoze të industrisë së muzikës.

– Albumi i vitit: Adele, “25”

– Regjistrimi më i mirë: Adele, “Hello”

– Kënga më e mirë: Adele, “Hello”

– Zbulimi i vitit: Chance the Rapper

– Albumi më i mirë rep: Chance the Rapper, “Coloring Book”

– Albumi më i mirë rok: Cage the Elephant, “Tell Me I’m Pretty”

– Albumi më i mirë i muzikës alternative: David Bowie, “Blackstar”

– Kënga më e mirë rok: David Bowie, “Blackstar”

– Performanca më e mirë rok: David Bowie, “Blackstar”

– Albumi më i mirë Country: Sturgill Simpson, “A Sailor’s Guide to Earth”

– Albumi më i mirë bashkëkohor urban: Beyoncé, “Lemonade”

– Videoja më e mirë muzikore: Beyoncé, “Formation”

– Performanca më e mirë R&B: Solange, “Cranes in the sky.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤