Eleni Foureira, ‘ndez’ atmosferën në Tiranë…

View Gallery
7 Photos
Eleni Foureira, ‘ndez’ atmosferën në Tiranë…
Eleni Foureira 1

Eleni Foureira, ‘ndez’ atmosferën në Tiranë…
Eleni Foureira 2

Eleni Foureira, ‘ndez’ atmosferën në Tiranë…
Eleni Foureira 3

Eleni Foureira, ‘ndez’ atmosferën në Tiranë…
Eleni Foureira 4

Eleni Foureira, ‘ndez’ atmosferën në Tiranë…
Eleni Foureira 5

Eleni Foureira, ‘ndez’ atmosferën në Tiranë…
Eleni Foureira 6

Eleni Foureira, ‘ndez’ atmosferën në Tiranë…
Eleni Foureira 7

Këngëtarja shqipatre, e cila mori shumë famë me paraqitjen e saj në EuroVision Eleni, Foureira, ishte në një koncert në Tiranë në Sheshin Skënderbej.

Ajo këndoi disa këngë dhe krijoi një atmosferë shumë festive.

Pjesmarrja ishte e madhe jo vetëm nga tirana por edhe nga qytete të tjera të cilët kshin ardhur posaçërisht për këtë koncert.

Fotogaleria ju përcjell atmosferën nga koncerti i këngëtares shqiptare me famë botërore.

Më parë, këngëtarja shqiptare, Eleni Foureira është nderuar nga presidenti i Qipros, Nicos Anastasiades, për suksesin e arritur në ‘Eurovision 2018’.

31-vjeçarja ishte shumë pranë triumfit në edicionin e 63-të të Festivalit Evropian të Këngës, të cilin e fitoi përfaqësuesja e Izraelit, Netta.

Publiku kishte vendosur që fitoren t’ia jepte përfaqësueses së Izraelit (me 529 pikë), duke e lënë Foureiran në vend të dytë (me 436 pikë).

“Është nder i madh që u pranova dhe mora çmim nga presidenti Nicos Anastasiades në Nicosia.

Ndihem krenare që e përfaqësova Qipron në ‘Eurovision 2018’ me ‘Fuego’”, ka shkruar këngëtarja në Instagram.

Edhe në profilin e presidentit të Qipros janë publikuar disa foto nga takimi me këngëtaren shqiptare.

Anastasiades ka falënderuar atë për përfaqësimin e denjë të Qipros në Eurovision.

E lindur më 7 mars 1987 në qytetin e Fierit, Eleni Foureira ka qenë vajza e një rrobaqepëse dhe një punëtori ndërtimi të cilët për shkak të luftës civile lanë Shqipërinë dhe emigruan në shtetin fqinj, Greqi. Athina ishte vendi ku ajo u rrit dhe kaloj shumë kohë të jetës së saj.

Eleni e ka mbajtur për një kohë shumë të gjatë të fshehtë vendin e saj të origjinës, dhe vëtëm para një viti e ka deklaruar hapur që është shqiptare. Sipas këngëtares, ajo është detyruar të fshehë identitetin e saj për të parandaluar sulmet rraciste ndaj saj.

Tani e shpalosi fort dashurinë e saj për vendin e origjinës me këtë koncert madhështor.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤