Dua Lipa shkëlqen me performancën në iHeartRadio Theater

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, po shkëlqen me performancat e saj të jashtëzakonshme.

Bukuroshja shqiptare po zhvillon turneun e saj në SHBA me Coldplay dhe Bruno Mars.

Ajo ka performuar mbrëmjen e kaluar në iHeartRadio Theater në New York para mijëra adhuruesve, ku interpretoi “live” hitet e saj më të mëdha. I gjithë publiku u mahnit me performancën e Duas.

Dua në këtë performancë zgjodhi një fustan të zi me detaje të kuqe, të cilat e shfaqin atë në top formë, as bukur aq edhe seksi, e kjo ndikoi edhe që atmosfera të nxehet nga publiku.

Dua Lipa së fundmi konfirmoi turneun e saj britanik, ku i ka shitur të gjitha biletat edhe pse turneu mbahet tek në pranverë në impiantet më të mëdha në Britani të Madhe.

September 28 – Performing at the iHeartRadio Theater (credits to the owners) – New York, USA – #dualipa

A post shared by Dua Lipa News 🇦🇷 (@duanews) on

Ajo po vazhdon të shijojë suksesin e hitit “New Rules” që theu edhe rekordin e Adele për qëndrim më të gjatë në vendin e parë në UK Official Charts.

Ylli nga Prishtina po ashtu tejkaloi edhe Rihannan për numrin e dëgjimeve në Spotify, që dëshmon se ajo po shndërrohet në top këngëtare të skenës botërore të muzikës.

September 28 – Performing at the iHeartRadio Theater (credits to the owners) – New York, USA – #dualipa

A post shared by Dua Lipa News 🇦🇷 (@duanews) on

Së fundmi ajo ka pasur edhe ndryshim në jetën private, pasi ka filluar një romancë me Paul Klein, me të cilin gjendet afër në secilin angazhim të saj.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤