Dua Lipa është shpallur artistja e re më e mirë në ‘MTV EMA’

Një tjetër arritje e madhe për këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa.

Ajo është shpallur artistja e re më e mirë në ceremoninë e ‘MTV Europe Music Awards’.

Në konkurrim për këtë çmim, 22-vjeçarja ishte në garë me yje, si Julia Michaels, Khalid, Kyle dhe Rag‘n’Bone Man.

Ndërsa çmimi shkoi për këngëtaren shqiptare, për të cilën viti 2017 ka qenë viti i arritjeve të mëdha.

“Artistja e re më e mirë në MTV EMA. Ju dua shumë, faleminderit shumë që më keni votuar mua!”.

“Jam shumë me fat! Faleminderit shumë”, ka shkruar Dua në Twitter.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤