Dua dhe Ledri ende miq: Kënga e re e tij merr përkrahjen e këngëtares

Për 10-të vjetorin e pavarësisë së Kosovës, Ledri Vula publikoi një këngë të re e cila erdhi si surprizë për fansat e tij.

1-1

Picture 1 of 2

Këngëtari langoi projektin “I vogël” , një këngë e tekst krejt ndryshe nga ato të cilat ishim mësuar ta dëgjonim këngëtarin.

Pikërisht në këtë këngë, është këngëtarja Dua Lipa ajo që i ka dhënë një like Ledrit në postimin ë tij në Instagram, ku jep lajmin për lansimin e këngës.

Dyshja kanë mbetur ende miq, edhepse dikur patën ca shkëndija dashurie dhe një lidhje e mundshme mes tyre po shihej në horizont.

“I vogël”, ka motive patriotike, që rrëfen për të kaluarën e një fëmije që hedh hapat e parë të jetës në Prishtinën e okupuar të viteve të 80-ta.

Klipi i tëri është xhiruar në Prishtinë, në lagjet më të vjetra të qytetit përfshirë edhe Dardaninë, ndërsa ka elemente të interierit që i takojnë asaj kohe.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤