Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!

View Gallery
12 Photos
Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
Jeff Bezos 1

Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
Jeff Bezos 2

Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
Jeff Bezos 3

Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
Jeff Bezos 4

Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
Jeff Bezos 6

Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
Jeff Bezos 7

Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
Jeff Bezos 9

Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
Jeff Bezos 8

Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
lauren 1

Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
Lauren Sanchez

Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
lauren 3

Divorci 140 miliardë dollarë për prezantuesen joshëse??!!
lauren

Shefi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos dhe shkrimtarja MacKanzie Bezos kanë njoftuar se do të divorcohen. Jeff Bezos, 54 vjeç, e shpërndau njoftimin e firmosur prej çiftit në rrjetet sociale.

“Nëse do e dinim se do të ndaheshim pas 25 vitesh, ne do e bënim sërish,” thuhet në deklaratë, duke theksuar se ata do vazhdojnë jetët e ndara si miq.

Jeff Bezos është njeriu më i pasur në planet. Mendohet se ai ka një pasuri prej të paktën 140 miliardë dollarësh. Në deklaratë nuk thuhet se si do ndahet kjo pasuri mes çiftit.

Shumica e pasurisë së Bezos vjen nga 16 përqind e aksioneve në kompaninë Amazon, që tani ka një vlerë në treg prej 777 miliard dollarë.

E shoqja është shkrimtare, fituese e një çmimi të njohur në vitin 2006. Ajo ka qenë një nga punonjëset e para të kompanisë Amazon kur u themelua, duke u marrë me llogaritë e saj.

Ndarja e pasurisë mes tyre do jetë një proces i komplikuar për çiftin e diplomuar në universitetin Princeton.

“Ndjehemi jashtëzakonisht me fat që gjetëm njëri-tjetrin dhe jemi thellësisht mirënjohës për çdo vit që kemi qenë të martuar së bashku. Kemi kaluar një jetë të bukur bashkë si çift i martuar”, vijon deklarata.

Jeff është një nga rastet e rralla në botë kur arriti të bëhej vetë miliarder nga asgjëja.

Ai lindi në vitin 1964 nga një nënë 16-vjeçare. Kur ishte 17 muajsh, mamaja u divorcua dhe punonte shitëse në një dyqan. Kur ishte tre vjeç, mamaja u martua me Miguel Bezos dhe aty vogëlushi mori mbiemrin që mban edhe tani.

Me të shoqen u martua në vitin 1993. Të dy së bashku kanë në pronësi toka më shumë se kushdo tjetër në SHBA.

Ta mendosh që në vitin 1999, të dy jetonin në një banesë 1 plus 1 me qira.

Por a është kjo prezantuese e kolme arsyeja e divorcit 140 miliardë dollarë?

Njoftimi se njeriu më i pasur në botë do të ndahet nga e shoqja ka bërë xhiron e lajmeve kryesore në çdo media të rëndësishme.

Shefi i Amazon, Jeff Bezos deklaroi se do ndahet miqësisht me të shoqen, MacKenzie Bezos, pas 25 vitesh martesë.

Por pas kësaj historie duket se fshihet një aferë. Raportohet se Jeff Bezos kishte nisur të dilte me një ish-prezantuese televizive të martuar.

Mediat amerikane kanë publikuar fotot e Bezos me Lauren Sanchez, një pilote helikopteri dhe ish-prezantuese lajmesh për Fox 11. Ajo është e martuar me një mogul talentesh në Hollivud, i quajtur Patrick Whitesell.

National Enquirer thotë se kjo aferë është arsyeja e ndarjes. Sipas revistës, njeriu më i pasur në botë e mashtronte të shoqen, duke e dërguar dashnoren nëpër destinacione ekzotike me avionin privat me vlerë 65 milionë dollarë. Ai i dërgonte asaj edhe mesazhe të nxehta erotike.

Por një burim tha se çifti është ndarë dhe vetëm pasi kjo ka ndodhur, Bezos nisi të dilte me Sanchez. Një tjetër burim thotë se edhe Sanchez është ndarë nga i shoqi.

Historia pritet të zbardhet në ditët në vijim. Ajo që dihet me saktësi është se Bezos i ka paraprirë lajmit për aferën duke deklaruar ndarjen miqësore me të shoqen.

Drejtuesit e Amazon thonë se nuk besojnë se kjo ndarje do të shkaktojë probleme për kompaninë.

Bezos është njeriu më i pasur në planet me një pasuri të përllogaritur prej 140 miliardë dollarë. Nuk dihet se si do ndahet kjo pasuri mes tij dhe të shoqes.

loading...
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤