Arkiva

Dikur e tallnin për pamjen, por kjo mësuese është në rrugën për t’u bërë Miss

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:34 - 08/04/16 |
mapo.al

Ajo është shpallur Miss Bristol dhe Miss Somerset dhe shpreson që të shpallet Miss Anglia.


Por jeta nuk ka qenë gjithmonë kaq e bukur për Emily Sanders.


23-vjeçarja, që jep mësim në një shkollë sekondare dhe studion part-time në Oksford, thotë se kur ishte në shkollë, e tallnin për pamjen e saj.


Disa i thonin se dukej si Harry Potter.


Por tani ajo është një kandidate e fortë për t’u bërë femra më e bukur në Britani.

Secondary school teacher, Emily Sanders has set her sights on becoming Miss EnglandKeeping it classy: Emily has studied German and beginner's Mandarin and is particularly fascinated by Russian communismOn a roll: Single Emily has just been crowned Miss Bristol, a year after winning the Miss Somerset crownTables have turned: In her schooldays Emily was bullied for her looks and nicknamed 'Harry Potter' because of her glassesBacklash: Emily said she has encountered negative attitudes towards the pageant with people accusing her of hypocrisy, due to the focus on beauty rather than educationCLOSE
CLOSE
Pas