Dëshironi të prisni flokët? Mësoni në cilën periudhë të vitit flokët tuaj rriten më shpejt

Pranvera është periudha më e mirë për rritjen e flokëve tuaj.

Sipas një studimi, për të pasur flokë më të dendur dhe të shëndetshëm, duhet që me ushqimet që konsumoni të merrni sa më shumë proteina, zink, hekur.

Një sallatë me spinaq e shoqëruar me peshk(sidomos me salmon) ose me pulë dy herë në javë do të bëj që të vini re menjëherë ndryshimin tek flokët tuaj.

Por mesa duket ky studim bazohet dhe në shumë mite që i kemi dëgjuar herë pas here. Sipas këtyre miteve thuhet se të presësh flokët në pranverë do të ndikojë në rritjen dhe bukurinë e flokëve tuaj.

loading...
No Comments Yet

Comments are closed

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤