Dekorime per diten e Shen Valentinit

Dita e Shen Valentinit është fiks dita e çiftit tuaj në kalendarin e viti. Krahas ditëlindjes, festave të fundvitit apo të tjera gezimeve që ju ndodhin në jetë, kjo është një ditë që për shkak të simbolikës që ajo përçon ju dedikohet juve, të dashuruarve.

6a00e5538500478833017c36d1f802970b-orlando-date-night-guide

Nuk kemi ndërmend t’ju japim disa ide dhuratash për këtë ditë, pasi ato janë krejt të personalizuara dhe lidhen ngushtësisht me historitë tuaja, moment e intimitetit tuja, kujtimet apo ndodhitë në intervalin tuaj të dashurisë, por po guxojmë t’ju ofrojmë disa ide dekorimi tipike të kësaj dite.

Qirinjite

valentines-day-candle-holder-diy-creative-reused-glass-jar-decorating-ideas

Nuk besojmë që pas rutinës së ditës tuaj apo edhe impenjimet të zakonshme, mund t’ia kini ngenë edhe të dekoroni shtëpinë me qirinjt aromatizues dhe dekorues. Padyshim, hedhja e çantës në një cep të korridorit sa hy në shtëpi, vrapimi drejt kuzhinës e frigoriferit për të ngrënë diçka dhe xapingu vërr vërr i televisionit në darkë është skenari masiv për shumë vajza e gra. Por padyshim, dita e Shën Valentinit, e do ‘sakrificën’ e vet, mbase për të bërë diçka edhe nës henjë tëvëmendjesndajpartnerit. Qirinjt janë simbol i romanticitetit, relaksit dhe frymëzimit. Prandaj mos u bëni dembelë por dekoroni ambjentin tuaj me to dhe jepini domethënien e merituar kësaj dite.

Dekorime spontane me mjete rrethanore

amazing-diy-valentines-day-decorations-style-motivation-1389030028k84ng

Një pemë dekoruese me degët ë thata dhe të holla nuk do kishte vetëm simbolin e një natyre vjeshte present në ambjentet e shtëpisë tuaj, por mbushja e saj me fotografitë tuaja të momenteve të ndryshme të zhvillimit ecusië së lidhjes, nuk do shërbente vetëm si objekt arreduar por edhe impresionues që do ju kthente të dyve në kujtime dhe në nostalgji…

35172e14cfdbf5dabc1bad6a68f9ebb7

0ada6de96be2fe202db8b1481a6809f2

Kartolinat

valentines-day-crafts-heart-decorations-gift-ideas-1

Të bëra në shtëpi me letrat ë kuqe apo me të tjera punëdore, përçojnë padyshim mesazhin më të personalizuar për partnerin tuaj.Përveç se atyre letrave të vogla të verdha të ngjitura në pasqyrë apo në vendet ë tjera të dukshme ku ju dëshironi të përcillni një mesazh…

0a8a75cb1b07887374ec5f7f8c1412ba

o-VALENTINES-DAY-IDEAS-facebook

fc48cfd65724eecef9fb21b2638f84d6

lovely-valentine-table-decoration_red-heart-shaped-paper-craft_red-pattern-wine-glass_sweet-white-cupcakes_red-heart-ornament_pink-letter_glass-table_valentine-decoration-ideas-945x1260

Jastikët

DIY_heart_pillow_10 (1)

Padyshim, janë ideale për t’i dhënë atmosferë mjedisit tuaj të ndjenjes por edhe komoditet, kur jeni të shtrire duke parë një film apo duke shfletuar sëbashku albumin e fotografive ….

DSCE025B-4-550x550

il_570xN.352808820_s3pg

contemporary-decorative-pillows

No Comments Yet

Comments are closed

logo-madam-mapo-png-e  mapo1   revista-mapo
¤