Aktualitet

Bujar Asqeriu: Ky vend qeveriset nga hajdutë, na hedhin një kockë e tallen me ne





Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:37 - 12/02/18 |
mapo.al

Ndërkohë që zien debati mes artistëve dhe Ministrisë së Kulturës për godinën e re të Teatrit Kombëtar, aktori i njohur Bujar Asqeriu ka shpërthyer me një deklaratë të fortë, teksa tregoi gjendjen e artistëve.


“Artisti më i mirë merr një rrogë sa nëpunësja më e ulët e shtetit. Zoti i paftë ata që vjedhin, ia kam lënë Zotit, nga jeta ikën artistët më të njohur dhe askush nuk e çau trapin për ta”, tha Asqeriu, në një deklaratë për mediat, jashtë teatrit.


Duke përmendur rastin e Bujar Lakos, që jetonte në një dhomë 50 metra katror dhe askush nuk u kujtua, Asqeriu u shpreh: “Ky vend qeveriset nga hajdutë, që vjedhin edhe 100 lekëshin e dosjeve dhe stilolapsave dhe ne na hedhin një kocke dhe tallen me ne”.





Pas